Plaváním ke zdraví a krásné postavě

Plaváním ke zdraví a krásné postavě Plaváním ke zdraví a krásné postavě K létu neodmyslitelně patří sluníčko, voda a trávení volného času u bazénu nebo na pláži. Plavání je v horkém letním počasí asi nejpříjemnějším druhem sportu. A my víme, jak efektivně při plavání zhubnete!
Plaváním ke zdraví a krásné postavě
{loadposition breadcrumb}

Plaváním ke zdraví a krásné postavě

K létu neodmyslitelně patří sluníčko, voda a trávení volného času u bazénu nebo na pláži. Plavání je v horkém letním počasí asi nejpříjemnějším druhem sportu. A my víme, jak efektivně při plavání zhubnete!

Čas strávený ve vodě důkladně osvěží a zároveň rozhýbe celé tělo. Plavání se však těší oblibě i mimo letní sezonu. Umožňuje získat vytrvalost a kondici, a to v každé věkové kategorii. Tento druh sportu se tak může stát součástí vitálního životního stylu nebo redukční diety.

Žádná paní radová

Začněte splýváním. Pohybujte dlaněmi od sebe do polohy rozpaženo a pokračujte obloukem k oblasti břicha, přes prsa a obličej, kde se dlaně zase dotknou. Snažte se „opřít“ o vodu, abyste se nadnesla a mohla se nadechnout vzduchu. Nohy se k tělu přitahují ve chvíli, kdy jsou ruce rozpaženy a začínají se blížit k obličeji. Výdech provádějte do vody v době, kdy jdou paže do vzpažení.

Poctivost a pravidelnost se vyplatí

Pokud chcete vidět výsledky, musíte být při plavání poctivá. Při intenzivním pohybu lze spálit za hodinu i přes 3000 kJ. Pro srovnání: při rychlé chůzi je to za stejnou dobu asi 1260 kJ. Ale pozor: Naše tělo je bohužel naprogramované tak, že když je mu zima, má tendenci zadržovat tuk. Chrání se tak proti ztrátě tepla. Při plavání ve studené vodě dochází ke stejnému jevu. K tomu nedochází, když budete chodit plavat dvakrát až třikrát týdně, což je minimální doporučovaný režim.

Beauty TIP: Kromě samotného plavání však ženy touží na pláži, koupališti nebo ve wellness centrech vypadat co nejlépe. Pečlivě si vybírají plavky a často se snaží shodit i nějaké to kilo. Pomocníkem v boji za krásnou postavu může být řada ENJA od značky Dermacol.

792968dd072af08de509029328c21987.image.265x550

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech