Buďte první: Módní trendy podzim 2014

Buďte první: Módní trendy podzim 2014 Buďte první: Módní trendy podzim 2014 Venku jsou stále tropické teploty a náš šatník je plný letních šatiček, ale již teď bychom měly přemýšlet, jak bude vypadat nadcházející sezonu podzim/zima 2014.
Buďte první: Módní trendy podzim 2014
{loadposition breadcrumb}

Buďte první: Módní trendy podzim 2014

Venku jsou stále tropické teploty a náš šatník je plný letních šatiček, ale již teď bychom měly přemýšlet, jak bude vypadat nadcházející sezonu podzim/zima 2014.

Módní trendy se předhánějí v originálnosti, kombinování nekombinovatelného, uhlazeném i divokém vrstvení a neotřelém pohledu na známou klasiku. V doplňcích jsou to zejména kabelky, které vystupují. Lehkost a nenucenost ležérně ohnutých kožených kabelek do ruky a vtipné batůžky ukazují na návrat nedbalé elegance.

Zase ta 60. léta
Nebyla by to úplná kolekce, kdyby se neobjevil nový pohled na staré téma. Tento podzim vede inspirace 60. léty. Dominují minisukně, kozačky ke kolenům i do půlky lýtek. Kabáty s velkými přezkami vystřídal ‚županovitý‘ střih s nedbale uvázaným páskem. „Co se obuvi týče, trendem číslo jedna stále zůstávají chelsea boots neboli u nás známá perka. Ta se hodí kombinovat s klasickými džínami nebo úzkými manšestráky,“ říká Veronika Sajdoková z CCC.
Zapleteno
Trend číslo dvě je pletáž. Jemné, imitující látku i nadýchané materiály jakoby z vaty již zdaleka nejsou vyhrazeny pouze horní části oděvů. Tento podzim bude pletené všechno – od legín po kalhoty, šaty i sukně. Svetry uvidíme ve všech délkách, zejména pak v oversize střihu. Svetry až ke kolenům nejsou výjimkou. Klasiku do nového pojetí přinášejí norské vzory. Nepřehlédnutelným must have pro tuto sezonu jsou extrémní roláky, ve kterých se vám doslova ztratí hlava.
Konec jednoduchosti
Minimalismu už bylo dost! Tuto sezonu vrstvíme. Pro zimní období se zdá být tento trend velice praktický, zapomeňte však na nudné, spíše nenápadné a okolí skryté části oděvů, uhlazeně navrstvené na sebe. „V tomto trendu vede inspirace nelehkým životem na rozlehlých pláních, ať už na Divokém západě, nebo mongolských stepích. Typické jsou například klobouky s širokou klopou, vesty, třásně a vysoké boty, zahalené do temných barev a černé nebo pestré vrstvení dle mongolského folkloru,“ říká Monika Janotová z Gate.
Podzime, ukaž barvu
„Barevné trendy se nesou v duchu bláznivých a svěžích kombinací. Fuchsiově růžová se zelenou, vínová s modrou, khaki s fialovou a další neočekávaná spojení přináší tento podzim. Stejně tak vibrují barvami potisky a vzory. Elektrické potisky, abstraktní a geometrické vzory, nápisy a inspirace popkulturou se přenášejí i na kabelky a psaníčka. Nápisy a silná hesla na kabelkách všech velikostí kontrastují s nápaditými detaily jemných výšivek a plastických aplikací,“ dodává Veronika Sajdoková z CCC.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech