4 důvody, proč skoncovat s drastickymi dietami

4 důvody, proč skoncovat s drastickymi dietami 4 důvody, proč skoncovat s drastickymi dietami Za poslední roky se objevilo spoustu ‚osvědčených‘ diet, ale pomůže nám radikální dieta skutečně zhubnout, aniž bychom musely celkově změnit svůj životní styl?
4 důvody, proč skoncovat s drastickymi dietami
{loadposition breadcrumb}

4 důvody, proč skoncovat s drastickymi dietami

Za poslední roky se objevilo spoustu ‚osvědčených‘ diet, ale pomůže nám radikální dieta skutečně zhubnout, aniž bychom musely celkově změnit svůj životní styl?

Pokud chceme se svou postavou něco udělat, měly bychom do svého denního režimu zapojit aktivní pohyb. Diety bez pohybu jsou nesmysl – hubneme totiž nejen tuky, ale i aktivní hmotu. Budeme se cítit slabé a vysílené a po skončení diety přijde na řadu jojo efekt. Vyměňme tedy diety za pohyb. Ráno si zacvičme alespoň čtvrt hodiny posilovací cviky na partie, které potřebují zpevnit. Po práci to může být bazén nebo běhání v parku a o víkendu squash či kola. A co nám ještě pomůže?
Správný jídelníček
Jíst zdravě a hlavně vyváženě. Nejen vyznavači zdravého životního stylu, ale i odborníci vám potvrdí, že razantně změnit jídelníček může mít na organismus nepříznivé účinky. Dejte si pozor a nesestavujte si jídelníček samy, to může mít katastrofický dopad na vaše zdraví. Některých látek budete mít nadbytek a dalších naopak nedostatek. Pokud chcete změnit svoje stravování, začínejte opatrně a v případě jakýchkoli pochybností se obraťte na výživového poradce. Ale nezapomeňte také na to, že pokud si budete neustále něco odpírat, tak sice možná nepřiberete, ale po psychické stránce se budete cítit mnohem hůř. Takže klidně hřešte s rozumem a pokud nechcete cítit výčitky, řekněte si, že si za každý dortík nebo kousek čokolády přidáte sport navíc!
Rozložte si správně jídla
Nezapomínejte na správné rozložení jídel a vždy začínejte snídaní. Rozhodně nevynechávejte oběd a dopřejte si i lehkou večeři. Mezi těmito třemi hlavními jídly by měly být dvě až tři svačiny. Pokud máte strach, že s novým jídelníčkem budete mít hlad, pomůže vám vláknina. V lékárnách a drogeriích jí najdete hned několik druhů. Kromě toho že vás vláknina nasytí, pomůže vám dosáhnout lepšího trávení a pravidelného vyprazdňování. Velmi dobré jsou i ovocné moučky. Ty obsahují nejenom vlákninu, která vás zasytí, ale i vitaminy, které jsou k úspěšnému a zdravému snižování váhy nezbytně nutné.
Optimismus nade vše
Řada z nás špatnou náladu nebo splín zahání jídlem. Hubněme tedy s dobrou náladou. To není jednoduché, protože změny, byť k lepšímu, mohou být pro psychiku zpočátku náročné. Hledejme proto pomoc v přírodě. Čaj z meduňky nebo levandule příjemně uklidní, třezalkový působí přímo jako lehké antidepresivum. Nebo vyzkoušejte biobachovky - konkrétně kombinovanou esenci Deprese, která vám pomůže dostat se přes pocity sklíčenosti a mrzutosti.
Nápoje, které vás podpoří
Naslouchat přírodě můžete i při hubnutí samotném. Tradiční indická medicína ajurvéda zná byliny, které pomáhají při hubnutí. Dostupné jsou zejména v podobě kávovinových směsí. Vyměňte tedy kofeinovou kávu za ajurvédskou s obsahem himálajské byliny garcinie, která napomáhá ke snížení tělesné hmotnosti. Obsahuje totiž hydroxicitronovou kyselinu (A.H.C.), která omezuje tvorbu cholesterolu, zabraňuje vzniku a ukládání tuků a snižuje chuť k jídlu. A dalším nápojem, který pomáhá ke snížení hmotnosti, je zelená káva. Jedná se o nepražená zrna kávy arabiky. Vybírat můžete z mnoha příchutí, například vanilkové, kokosové a s kardamomem. Zelená i ajurvédská káva obsahují také čekanku lékařskou, která podporuje trávení. Ale nezapomínejte, že správného účinku podpůrných káv na hubnutí lze dosáhnout pouze ve spojení se zdravým životním stylem.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu