3 tipy, jak si vybrat boty, co sedí

3 tipy, jak si vybrat boty, co sedí 3 tipy, jak si vybrat boty, co sedí Při nákupech nových bot byste se neměli řídit pouze designem, ale také účelností, tvarem a správnou velikostí. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou obuv.
3 tipy, jak si vybrat boty, co sedí
{loadposition breadcrumb}

3 tipy, jak si vybrat boty, co sedí

Při nákupech nových bot byste se neměli řídit pouze designem, ale také účelností, tvarem a správnou velikostí. Poradíme vám, jak vybrat tu správnou obuv.

Projděte se!
Boty si v prvé řadě pořádně vyzkoušejte, nikoli vsedě, ale vestoje. V opačném případě skončí vaše testování s nepřesnými výsledky. Váha chodidla i jeho rozměr se musí v obuvi projevit naplno. I když na nákup máte málo času, vždy si vyzkoušejte obě boty, protože mnoho lidí má rozdílná chodidla.
Ponožky s sebou
„Zahýbej tím palcem.“ – Věta, kterou v dětství slyšelo během nákupu bot mnoho z nás a kterou byste se měli řídit. Vyberte si obuv, která je o půl centimetru větší, než je vaše velikost – právě tak, abyste mohli pohodlně zahýbat palcem. Zabráníte tím možné nepříjemné deformaci prstů. Boty si kupujte v odpoledních hodinách, kdy jsou nohy po celém dni trošku oteklejší. Boty pak budou lépe sedět. „Dbejte také na to, aby pata doléhala přesně na konec boty a nohy se nevyzouvaly. V obchodě se v nich několikrát dlouze projděte, ať máte jistotu, že opravdu sedí. Při zkoušení mějte na sobě ponožky nebo punčocháče podobné těm, které pak v botách chcete nosit,“ říká Veronika Sajdoková ze společnosti CCC.
Vložky do bot? Určitě!
Komfort si také zajistíte vhodnými vložkami do bot, které pomáhají redukovat pocení, ale působí i preventivně při potížích s plochými nohami. „Na trhu je velká nabídka vložek od antibakteriálních, gelových až po speciální vložky do dámských lodiček. V létě jsou praktické i gelové polštářky do žabek. Noha v nich neklouže a zabraňuje se oděrkám z meziprstového pásku,“ dodává Veronika Sajdoková.

Související články:

4 důvody, proč díky vodě zhubnete
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech