Celulitida: jak se zbavit dolíčků na stehnech?

Celulitida: jak se zbavit dolíčků na stehnech? Celulitida: jak se zbavit dolíčků na stehnech? Přemýšlíte, jak se jí účinně zbavit, nebo ji aspoň nějak zmírnit? Pak je tento článek určený právě vám.
Celulitida: jak se zbavit dolíčků na stehnech?
{loadposition breadcrumb}

Celulitida: jak se zbavit dolíčků na stehnech?

Přemýšlíte, jak se jí účinně zbavit, nebo ji aspoň nějak zmírnit? Pak je tento článek určený právě vám.

Co je to celulitida?
Mnoho lidí už o vzhledu připomínajícím hrudkovitý tvaroh jistě slyšelo, já vám však vysvětlím, co celulitida doopravdy je – jde zkrátka o podkožní tuk, který je doslova natlačený pod povrchem vaší kůže. Vytváří typický dolíčkový vzhled, protože se váže s vláknitou pojivovou kolagenovou tkání a někdy se tlačí ven tím, jak se tukové buňky rozpínají. Ženy i muži mohou trpět celulitidou nejvíc na svých hýždích, stehnech a bříšku, ale častěji postihuje ženy. Asi vás zajímá, co se na vzniku celulitidy podílí nejvíc. Kromě stárnutí a nadváhy jsou na vině stres, nedostatek pohybu, hormonální antikoncepce, kouření a pití alkoholu. Někdy její výskyt odstartuje i puberta, těhotenství nebo období přechodu. To, že se začne tvořit silnější vrstva tuku na stehnech a kolem hýždí, způsobuje nejčastěji nezdravá strava a nedostatečný příjem tekutin.
Nesmíte si však myslet, že když máte celulitidu, automaticky to znamená, že jste nezdravě tlustí – stále více lidí zjišťuje, že jim celulitidu způsobují geny, a objevuje se tak nezávisle na jejich hmotnosti, stáří či pohybové aktivitě.

Jak se celulitidy zbavit?

Když tuto otázku položíte většině doktorů nebo si přečtete o nějakých provedených lékařských výzkumech, zjistíte, že není možné zbavit se celulitidy úplně. Již vzniklá pomerančová kůže se totiž zcela odstranit nedá, takže raději napněte všechny síly k tomu, aby se vám na těle dále nerozšiřovala. Zdravý, aktivní životní styl je však nejlepší sázkou na to, jak její výskyt zásadně zredukovat, a když spojíte pravidelné cvičení s notnou dávkou přesvědčení, potom můžete své obavy z celulitidy zcela zahnat! Přece jen – jsou tu důležitější věci, pro které stojí za to žít a zabývat se jimi, že? To, že máte celulitidu, neznamená, že nežijete zdravě, že jste tlustí nebo nepřitažliví, znamená to prostě, že jste „jen“ lidi, v podstatě většina žen (zejména ve vyspělých zemích) má dnes na těle celulitidu v určitém rozsahu!

Obecně se však doporučuje bojovat s celulitidou prostřednictvím změny jídelníčku – z něj určitě odstraňte uzeniny, vepřové maso, tučné sýry, zákusky, bílé pečivo a ztužené pokrmové tuky. K tomu však musíte začít dodržovat i pitný režim, a to dva až tři litry tekutin denně, ovšem nikoli slazené nápoje a kávu. Vedle zdravé, bohaté stravy lze proti celulitidě bojovat i pravidelným cvičením (nejlepší je rychlá chůze, plavání, jízda na kole nebo i chůze do schodů). Asi nejvíce zmiňovaným pomocníkem v redukci pomerančové kůže je ruční lymfodrenáž, kterou dnes nabízí většina masážních či kosmetických studií. Masážím pokožky na problémových partiích se však pravidelně věnujte i sami doma.

Tajná zbraň proti celulitidě

Perfektním způsobem, jak celulitidu řešit, je zdravé sebevědomí a pocit přitažlivosti nezávisle na tom, co vidíte v zrcadle, protože sebedůvěra je krásná věc! Způsob, jakým žijete svůj život, váš postoj a přístup k němu, je nakonec to, co ostatní vnímají.

Abyste si vybudovali sebedůvěru, věnujte se posilování partií nohou a hýžďových svalů v kombinaci s kvalitní stravou. Já osobně jsem díky aktivnímu a zdravému životu veselejší a pozitivnější a ty výhody plynoucí z toho, že jsem fit, mi přinášejí daleko více sebedůvěry.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu