Redakce testuje: sada Salon GelPolish od Sally Hansen

Redakce testuje: sada Salon GelPolish od Sally Hansen Redakce testuje: sada Salon GelPolish od Sally Hansen Kolikrát jste už musela zrušit domluvený termín u manikérky, protože vám do toho něco vlezlo, a pak jste zahanbeně schovávala ruce s odrostlými nebo olámanými nehty až do dalšího termínu návštěvy? My v redakci už mockrát.
Redakce testuje: sada Salon GelPolish od Sally Hansen
{loadposition breadcrumb}

Redakce testuje: sada Salon GelPolish od Sally Hansen

Kolikrát jste už musela zrušit domluvený termín u manikérky, protože vám do toho něco vlezlo, a pak jste zahanbeně schovávala ruce s odrostlými nebo olámanými nehty až do dalšího termínu návštěvy? My v redakci už mockrát.

Proto nám připadá sympatické mít možnost udělat si sama doma nehty jako ze salonu - ve chvíli, kdy na to máte čas nebo vždy, když to zrovna potřebujete a bez čekání na volný termín u manikérky. Sadu Salon GelPolish od Sally Hansen jsme proto přivítaly s nadšením a se zvědavostí. Zvládne to samé co manikérka?

Máme k dispozici startovací sadu, která obsahuje LED lampu, podkladový, barevný a vrchní gelový lak, 10 čisticích alkoholových miniubrousků, odlakovač gelových nehtů, dřívko na zatlačení kůžiček a pilníček. Sadu koupíte exkluzivně v síti DM drogerií za 2990 Kč a produkty v ní obsažené by vám měly vystačit na 10 aplikací gelové manikúry.

Dále máme odstraňovač nehtové kůžičky „Instant Cuticle Remover“ (Sally Hansen, 149 Kč). A tím také začneme. Odstranit nehtovou kůžičku je totiž velmi důležité – proč? Protože když gel lak natřete na nehtovou kůžičku a zapečete ho v lampě, kůžička se zpod laku brzy uvolní a gel lak se vám v tom místě začne odchlipovat.

rozbalene

1. KROK – odstraníme nehtovou kůžičku. Odstraňovač naneseme přímo na kůžičku. Je gelový a nestéká, což je skvělé. Nechaly jsme ho na nehtech o něco déle, než bylo doporučených 15 vteřin. A pak jsme pomerančovým dřívkem ze startovací sady kůžičku krásně z nehtu ostrouhaly. Postřeh redaktorky Týny: „Připadá mi, jako by se zbytky kůžičky přichycené na nehtech proměnily v gelovitou hmotu, která pak jde nádherně setřít.“

2. KROK – vyčistíme a odmastíme nehty. K tomu slouží malé přiložené alkoholové ubrousky. Je to taky důležité, protože (nejen) gel lak se na mastných nehtech začne brzo odlupovat.

1b_copy_copy

3. KROK – naneseme podkladový lak s označením Step 1. Nejdříve na ukazováček až malíček a pak je vložte do LED lampy. Zapíná se malým tlačítkem na horní části a má automatické časové nastavení, takže si čas nemusíte stopovat. Po 30 vteřinách sama zhasne. Redaktorka Veronika říká: „To mi připadá jako skvělá úspora času. Běžné LED lampy běží na dvouminutové cykly, takže tahle je oproti nim fakt expresní.“ Pak natřeme palec a vložíme ho do lampy samostatně.

2_copy_copy_copy_copy

4. KROK – naneseme barevnou vrstvu s označením Step 2. V naší startovací sadě máme vínově červený odstín Wine Not. Postupujeme jako v předchozím kroku – nejprve naneseme gel lak na prsteníček až ukazováček, dáme vytvrdit a pak samostatně palec. Nanášíme jen tenké vrstvy! Pokud se podaří nanést silnější, je lepší nechat nehty v lampě alespoň o jeden až dva cykly déle. Podle potřeby nanášíme pak ještě druhou vrstvu barevného laku.

4

7_copy

5. KROK – na nehty natřeme závěrečnou vrstvu Step 3 – neboli top coat. Pozor, nehty zatím ještě lepí, takže se snažíme na nic moc nesahat. Top coat natřeme stejně jako předchozí dvě vrstvy. Proč je top coat důležitý? Protože zafixuje barvu, vytvrdí nehet a zajistí, že se bude hezky lesknout.

6_copy

6. KROK – otřeme nehty čistícími ubrousky. Gel lak je zatím totiž, i když už je z lampy vytvrzený, lepivý. Tyto ubrousky z nehtů odstraní tzv. gelové výpotky.

7. KROK – nakonec ošetříme kůžičky a konečky prstů vysušené po použití čisticích kapesníčků vyživujícím olejíčkem „Vitamin E Nail & Cuticle Oil“ (Sally Hansen, 149 Kč), aby byly hezky měkké, vyživené a pěkné na pohled.


Hotovo! Jak dlouho to vydrží a jak se gel lak sundává? O tom příště.

8

Naše postřehy:

+ i když se to může zdát zdlouhavé, není. Trvá to kratší dobu, než když si lakujete nehty a necháváte je klasicky zaschnout. Gel lak od Sally Hansen je suchý, resp. vytvrzelý hned a máte jistotu, že se nikde neotře.
+ sada Salon GelPolish se prodává v drogérii. Nemusíte jezdit nikam do specializovaných prodejen s nail artovými potřebami.
+ nemusíte nehty pilovat – ani je zdrsňovat před nanesením gel laků, ani když je chcete sundat
+ máte na výběr z 12 odstínů, které jsou všechny nositelné. Žádné šílenosti, které vás po pár dnech přestanou bavit.
+ můžete si dokoupit, co potřebujete (gel laky á 290 Kč, odlakovač 149 Kč, čisticí ubrousky 149 Kč)
+ narozdíl od laků na nehty nesmrdí
- počet ubrousků ve startovací sadě se nám zdá nedostatečný. Na 1 manikúru spotřebujete více než jeden ubrousek (pokud ho chcete použít před i po, stačí bohužel mezitím vyschnout). Pokud má startovací set vydržet na 10 manikúr, je ubrousků málo. 

Související články:

Zastavte padání vlasů. Zn. Ihned!
Hit léta: tváře jako jablíčka
5 tipů, jak mít nejkrásnější vlasy po celé léto
5 kroků ke krásné a svěží pleti