Celeste Buckingham: Já se nebojím ničeho

Celeste Buckingham: Já se nebojím ničeho Celeste Buckingham: Já se nebojím ničeho Celeste Buckingham (19) se nespokojí s vlastní slušně rozjetou kariérou zpěvačky. Kromě toho se stala i nejmladší porotkyní v historii soutěže X Factor a naposledy dokonce první lokální ambasadorkou značky L’Oréal Paris. V této roli nechala své fanoušky, aby jí vybrali novou barvu vlasů. Odvaha jí vážně nechybí…
Celeste Buckingham: Já se nebojím ničeho
{loadposition breadcrumb}

Celeste Buckingham: Já se nebojím ničeho

Celeste Buckingham (19) se nespokojí s vlastní slušně rozjetou kariérou zpěvačky. Kromě toho se stala i nejmladší porotkyní v historii soutěže X Factor a naposledy dokonce první lokální ambasadorkou značky L’Oréal Paris. V této roli nechala své fanoušky, aby jí vybrali novou barvu vlasů. Odvaha jí vážně nechybí…

Celeste, nedávno jsi vyzvala své fanoušky, aby ti vybrali novou barvu vlasů. Neměla jsi strach, že ti vyberou něco, co ti nebude slušet a s čím se neztotožníš?
Neměla. Nenechali jsme je vybírat z úplně libovolných barev. Určila jsem si tři hlavní barvy, které bych na hlavě ráda měla, ale ze kterých jsem si sama neuměla vybrat. Kterýkoli odstín z těchto tří by mi vybrali, s tím bych byla v pohodě.

Zkoušela jsi i nějakou jinou barvu vlasů? Třeba blond nebo něco úplně ulítlého?
Blond mi moc nesluší. Jednou jsem se nechala nabarvit na špinavě blond, ale vůbec mi to nesedělo. Mám hodně tmavé obočí a naopak velmi světlou sněhurkovskou pleť, takže k této kombinaci světlé barvy vážně nejdou. Co bych ale jednou určitě zkusit chtěla, to je rezavá. Zatím jsem ale spokojená s tou barvou, co mám.

Byla bys – kromě barvy vlasů – ochotná jít i do nějaké jiné změny, aby se o tobě například víc psalo? Třeba jako kolegyně z branže Miley Cyrus, která na sebe upozorňuje téměř bez zábran…
Já se nebojím ničeho, ale to neznamená, že budu dělat všechno možné, jen abych na sebe upoutala pozornost. V poslední době jsem začala nosit trochu odvážnější oblečení, ale to souvisí s věkem. Do teď jsem byla v podstatě dítě – neměla jsem tělo ani věk na to, nosit sexy oblečení. Můj osobní názor je, že šestnáctiletá holka nemusí být sexy. Teď mi je devatenáct a věci se mění. Ale přesto nepotřebuju podnikat žádné skandální kroky a změny, aby se o mně psalo víc. Jsem spokojená s tím, jak to je. Zatím se o mně píše dost a naštěstí samé dobré věci, za což jsem novinářům fakt vděčná.

Tvá kariéra odstartovala v soutěži Česko Slovenská SuperStar. Teď jsi byla v porotě X Factoru. Vybavovaly se ti ještě pocity, které jsi jako soutěžící měla? Neměla jsi tendenci být kvůli tomu na soutěžící hodnější?
Na počátečních castinzích jsem poznala, jak těžké je být porotcem! Přijde tam spousta lidí, kteří neumějí zazpívat ani tón, mezi nimi je pár těch, kteří to umějí, a mezi nimi je jeden jediný, který má x factor a který to pak celé vyhraje. Je to nesmírně náročné sedět tam v kuse od rána do večera a zodpovědně poslouchat všechny ty lidi. Přiznávám, že někdy to bylo deprimující, jindy jsem si zase z uchazečů dělala legraci (za což se omlouvám, vím, že každý má právo na to, mít nějaký svůj sen), ale navzdory tomu mě ta práce strašně bavila. S top soutěžícími jsem se pak dokonce skamarádila, držela jsem jim palce a všechno jsem s nimi prožívala.

Byla jsi v porotě nejmladší. Necítila jsi to jako handicap? Nebo byl tvůj nízký věk naopak výhodou?
Jako nejmladší porotkyně v historii X Factoru jsem se samozřejmě bála toho, že se na mé výkony snese kritika – že jsem mladá, nezkušená, co si dovoluju?! Ale zase mám na rozdíl od ostatních porotců mladé uši. Poslouchám to, co mladá generace – tu samou hudbu, rádia, na kterých tato hudba hraje, a hlavně sama takovou hudbu dělám. Neřešila jsem techniku zpěvu jako Sisa Sklovská nebo jedinečný projev jako Ondřej Brzobohatý, ani byznys potenciál jako Oto Klempíř. Řešila jsem celkový projev. Líbí se mi to, nebo nelíbí? A proč ne? Chybí mi tam něco? Nebo co je tam navíc? Svou výhodu jsem tedy viděla v tom, že mám na výkony soutěžících stejný pohled jako ti, kteří pak budou jejich hudbu poslouchat, kupovat si lístky na jejich koncerty a jejich cédéčka.

Z účastníků talentových show jsi jedna z mála, která se po jejich skončení skutečně proslavila. Co jsi udělala jinak než oni, že jsi uspěla, zatímco ostatní zapadli?
Neudělala jsem nic jinak, jen jsem měla velké štěstí. Našel si mě v SuperStar producent Martin Šrámek, kterému vděčím za hodně, a přes něj jsem se zase dostala k dalším důležitým lidem. Nevěděla jsem vůbec, jak to chodí v showbyznysu, a v tom mi zase pomohla moje máma. Jezdila se mnou na koncerty, pomáhala mi se vším možným. Pak se přidala moje PR manažerka Adriana Čahojová, která mi pomohla proniknout do médií, protože ta o mně samozřejmě zpočátku vůbec nepsala. Nezajímalo je, že nějaká Celeste Buckingham někde byla a něco udělala. A nakonec přišel i můj manažer Lumír Mati. Měla jsem zkrátka neskutečné štěstí, že se kolem mě vytvořil takhle silný tým lidí. Sobě vděčím za to, že jsem dokázala tvrdě makat. Ale bez skvělého týmu a svých fanoušků bych ani přes všechnu tu dřinu sama nic nedokázala.

Studuješ v Americe a snažíš se tam prorazit i v showbyznysu. Jak to jde dohromady s kariérou v Čechách?
Kvůli X Factoru jsem byla dlouho v Čechách. Léto trávím v Americe a budu makat na své kariéře. A na podzim se zase vrátím do Čech a na Slovensko. Trasu USA–Čechy lítám každý měsíc. V lednu jsem si to dala dokonce třikrát. Je to trochu šílené!

celeste-pr-l6-0762-cmyk

Na cestách tím pádem trávíš spoustu času. Bez čeho si neumíš cestování představit?
Celá naše rodina jsme velcí cestovatelé. Já jsem poprvé letěla, když mi byly asi tři měsíce, takže pro mě to není nic neobvyklého. Jen asi to, že do teď jsme cestovali všichni jako rodina a toto je první rok a půl, co cestuji sama. Ale já si to užívám! Už jsem si zvykla, už vím, kde, co a jak, v podstatě umím na tom letišti přežít, takže i když je to vyčerpávající, mám to hodně ráda!

Kdybys nebyla zpěvačkou, čemu by ses věnovala?
Tomu, co chci dělat i při zpívání – chci být psycholožkou. Konkrétně dětskou psycholožkou, abych mohla pracovat s dětmi, které to potřebují. To je vedle zpívání moje druhá životní láska. 

Související články:

Redakce testuje: sada Salon GelPolish od Sally Hansen
Hot or not: Ronaldo pózuje jen v boxerkách!
Blond trendy z Hollywoodu
Musíte vidět: Trailer na 50 odstínů šedi je tu!
sledujte nás na instagramu