Dejte svým vlasům, po čem touží

Dejte svým vlasům, po čem touží Dejte svým vlasům, po čem touží Roztřepené konečky, vybledlá barva a vysušené vlasy volající po pořádné porci regenerace. Sluneční paprsky, koupání a časté stahování do gumičky zkrátka s vaší hřívou udělaly své. Je načase napravit škody a dát svou „korunu krásy“ zpátky do kondice.
Dejte svým vlasům, po čem touží
{loadposition breadcrumb}

Dejte svým vlasům, po čem touží

Roztřepené konečky, vybledlá barva a vysušené vlasy volající po pořádné porci regenerace. Sluneční paprsky, koupání a časté stahování do gumičky zkrátka s vaší hřívou udělaly své. Je načase napravit škody a dát svou „korunu krásy“ zpátky do kondice.

Základem správné regenerace je výběr produktů vlasové péče, které pomohou vašim vlasům vzpamatovat se z nepříznivých vlivů. Obzvlášť důležitý je výběr šamponu. Důkladně si prostudujte složení a sáhněte po produktech, které obsahují zejména oleje keratin a panthenol. Po mytí nezapomínejte používat kondicionér pro poškozené vlasy, ten uzavře povrch vlasu a ochrání jej před dalším poškozováním.

Alespoň dvakrát týdně dopřejte své kštici kvalitní regenerační kúru či masku (například Gliss Kur Ultimate Repair od Schwarzkopf). Můžete vybírat z hutných krémových vyživujících produktů. Nanášejí se na umyté, ručníkem vysušené vlasy. Pro zvýšení účinků se doporučuje zabalit vlasy ještě do ručníku a nechat alespoň 10 minut působit. Potom je třeba je důkladně opláchnout. To je velmi důležité, protože zbytky těchto přípravků by způsobily totální zplihnutí vašeho účesu.

45129_250

Náš tip: Tyto masky se nehodí pro jemné a mastící se vlasy, protože by je mohly spíše zatížit. Masky nanášejte v menším množství, doporučuje se zhruba velikost vlašského ořechu, platí známé pravidlo, že méně je někdy více.
Chce to kapku oleje
Řeč je samozřejmě o speciálních vlasových olejích, které vlasy nezatíží a nepromění je ve zplihlé myší ocásky. Tyto přípravky obsahují mikroskopické kapky oleje, které v kombinaci s polymery povrch vlasů uhladí a dodají účesu bohatý lesk a plnější vzhled. Olej se aplikuje do suchých vlasů, a pokud je nechceme následně oplachovat, použijeme jen dvě tři kapky. Do vlnitých vlasů se olej vmasíruje po celé délce, rovné vlasy se jen svrchu a na konečcích pohladí dlaněmi, ošetření kořínků se vynechává. Vyzkoušejte například Schauma Beauty Oil, malá lahvička se vám pohodlně vejde i do kabelky.

zoom_beauty_oil_264x640_com
Stravovací plán pro vlasy
Použití pečující kosmetiky je základ, ale myslete také na regeneraci „zevnitř“. Dopřejte svým vlasům i pořádnou porci vitaminů a proteinů, a to v podobě stravy. Do jídelníčku zařaďte vejce, ořechy a sýry. Vitamin B5 je přítomen například v nerafinované přírodní rýži, fazolích a celozrnných výrobcích. Vitaminy a minerály posilují kořínky vlasů. Důležitý je zejména biotin, zinek, železo a kyselina listová. Dopřejte si proto ovoce, ryby, drůbež, listovou zeleninu, mléko, sóju a celozrnné výrobky.
Vybarvěte se
Právě na konci léta je ten správný čas pro oživení vaší barvy. Zbavte se nežádoucích melírů a odrostů. Sáhněte po barvě, která má bohaté pečující složení a neobsahuje amoniak. Pokud se vám nechce do trvalé změny barvy, zkuste třeba jen pečující šampon, který oživí váš přírodní odstín vlasů (Palette Color Shampoo).

3239_d_0_1342195857