8 nejhorších svatebních darů, které můžete koupit

8 nejhorších svatebních darů, které můžete koupit 8 nejhorších svatebních darů, které můžete koupit Srpen – čas svateb, chtělo by se nám občas říct. Jste mezi čestnými svatebními hosty a zoufale hledáte inspiraci pro svatební dar? Pokud nechcete zbytečně mrhat penězi a stát se přitom terčem posměchu ostatních svatebčanů, přečtěte si pár rad, jak trapasu předejít.
8 nejhorších svatebních darů, které můžete koupit
{loadposition breadcrumb}

8 nejhorších svatebních darů, které můžete koupit

Srpen – čas svateb, chtělo by se nám občas říct. Jste mezi čestnými svatebními hosty a zoufale hledáte inspiraci pro svatební dar? Pokud nechcete zbytečně mrhat penězi a stát se přitom terčem posměchu ostatních svatebčanů, přečtěte si pár rad, jak trapasu předejít.

1. Porcelánový jelen / trpaslík na zahradu / 3D obraz koně
Nenuťte své přátele zdobit jejich domovy kýčem, a pokud svému vkusu příliš nevěříte, raději nic takového nekupujte. Nechcete přece, aby se váš dar stal předmětem vtipů ostatních nebo zůstal opřený na půdě či v garáži. Jestli hledáte něco trvalého, kupte jim strom, ať ho zasadí. Pokud žijí v bytě, kupte palmu.
2. Dary s dětskou tematikou / hračky / dětské oblečení
Nový život ve dvou může být i celkem náročným životním krokem. Nestresujte novomanžele ještě narážkami, že by měli svou rodinu okamžitě začít rozšiřovat. Raději vyberte hezké fotoalbum, kam si budou moct založit svatební fotografie, které jim připomenou tento osudový den.
3. Dárky alias ruční výroba
Vlastnoručně vyrobený dárek potěší nejvíc. – Tak tahle fráze je v případě svatebních darů úplně mimo. Když dostanete hrneček od svých dětí ze školky, můžete se radovat, jak šikovné jsou, ale budoucí manželé si opravdu nepotřebují vystavovat vaše amatérské výtvory. V případě, že jste umělec, pak je to jiná, ale stejně zkuste respektovat vkus obdarovávaných. Pokud jim chcete věnovat opravdové umění, zjistěte, co se jim líbí, a zkuste se na dílo složit s ostatními. Obraz může být vděčným darem.
4. Knížky o vztazích
Knihy jsou moudrý dárek, ale zrovna ty o vztazích jsou přes čáru. Není to vtipné a novopečený pár rozhodně nepotřebuje být v první fázi společného žití poučován od pseudoodborníků, jak být v manželství šťastný. Kupte jim třeba mapu světa a špendlíky, ať si vytvoří svou cestu světem a životem.
5. Ložní prádlo a ručníky s monogramem
Tohle není vtip. Tradice je tradice a skoro na každé svatbě má někdo dojem, že bez hezkého ložního prádla na svatbě by to nešlo. Zamyslete se nad tím, zda se jim budou hodit ručníky do koupelny a jaký styl a charakter má jejich domov. Monogram je sice krásná personalizace, ale někteří lidé tyto přežitky nemají rádi. Pokud prádlo stejně vybíráte, kupte střízlivé kvalitní bílé, tím nikdy nic nezkazíte.
6. Domácí pomocníci – fontánka na čokoládu, kráječ cibule, sušič salátu
Není nic horšího než nepotřebné věci, které stejně skončí v popelnici nebo hluboko ve skříni. Největší problém je, že jsou většinou naprosto k ničemu a zabírají strašně moc místa. Pokud už máte ambici pořídit čerstvě zadaným pomocníka do kuchyně, vyberte něco, co podléhá nejvíce opotřebování. Kvalitní kuchyňské nože nebo prkénka jsou zářným příkladem.
7. Zážitek – kydání hnoje, dojení krav
Na zážitkové dárky je většina lidí hodně citlivá. Pokud chcete jít na jistotu, zjistěte pořádně, jací svatebčané vlastně jsou, ať jim dřív nepřivodíte infarkt. Například let balonem pro dva se šampaňským nebo plavba na parníku či letenky do některé evropské metropole určitě potěší každého.
8. Domácí mazlíček
Ano, víme, že jsou roztomilí a k nakousnutí, ale opravdu není třeba novému páru hned strkat do domácnosti někoho úplně cizího. Víte, kolik práce budou mít s hledáním místa v domě pro vaše dary, natož pro nová zvířata? Nechte fantazii doma a raději jim pořiďte gramofon nebo domácí kino, ať jim ta práce rychle uteče.
Náš tip: Existuje několik možností, jak s grácií navést přátele a rodinu, aby vybrali to, po čem novomanželé doopravdy touží. Martin Hejral pro tyhle případy založil službu Přispějmi.cz, která vám pomůže při shánění financí jednoduše a s vtipem. Vyberete si konkrétní produkt, který se vám líbí z široké katalogové nabídky, a pak už své přání jen zašlete mailem nebo přes Facebook svým přátelům a rodině a oni se vám na něj složí. Příspěvky jsou anonymní, takže nikdo neví, kolik jste na jednotlivé zboží přispěli, a pokud nevyberete celou částku, peníze se zase vrátí bezpečně na váš účet zpět. Zkuste si seznam svatebních nebo narozeninových přání založit sami!

sledujte nás na instagramu