Dieta & alkohol? Nikdy!

Dieta & alkohol? Nikdy! Dieta & alkohol? Nikdy! I když se jedna sklenka zdá množstvím zcela neškodná, může kaloricky vydat za plnohodnotné jídlo. Pokud držíte dietu, měl by být pro vás alkohol tabu.
Dieta & alkohol? Nikdy!
{loadposition breadcrumb}

Dieta & alkohol? Nikdy!

I když se jedna sklenka zdá množstvím zcela neškodná, může kaloricky vydat za plnohodnotné jídlo. Pokud držíte dietu, měl by být pro vás alkohol tabu.

„K alkoholu se většinou uchylujeme ve večerních hodinách, kdy bychom už neměli přijímat žádné sacharidy. Často se říká, že jedna sklenička vína večer ničemu nevadí. Dokáže ale zmařit naše celodenní snažení o zdravé a dietní stravování,“ říká RNDr. Lucie Svobodová, odbornice na výživu a zdravý životní styl, a pokračuje: „Nealkoholická piva či vína sice slibují nulové množství alkoholických látek, ovšem co se týká cukrů a kalorií, ty bohužel nikam nemizí.“

CO JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI O PIVU A VÍNĚ
* JEDNA SKLENKA VÍNA (2 dl) = JE KALORICKY STEJNÁ JAKO DALŠÍ SVAČINA
* PIVO 11°/12° (0,5 l) = VYDÁ ZA DALŠÍ MENŠÍ VEČEŘI
* PITÍM ALKOHOLU SI ZVYŠUJEME PROCENTO VNITŘNÍHO TUKU V TĚLE

ODBORNÍK VYSVĚTLUJE: Proč máme po pivu hlad?
Možná i vy máte tu reálnou zkušenost, kdy vás po vypití piva zachvátí nezkrotný hlad… Tento alkoholický nápoj totiž obsahuje velké množství tzv. rychlých sacharidů (cukrů). Naše tělo se začne bránit vysoké hladině cukru v krvi produkcí velkého množství inzulinu. Ten způsobí pokles hladiny cukru, a my záhy dostaneme hlad. Zaháníme ho většinou nezdravými věcmi, přece jenom – na pivo si po příchodu domů většinou zeleninový salát nedáme, tvrdí RNDr. Lucie Svobodová, odbornice na výživu a zdravý životní styl.

Pokud chceme zhubnout, měli bychom si alkoholické nápoje odpustit. Rozhodně je lepší oželet půllitr piva a raději si dát plnohodnotnou večeři. Naše tělo se nám odvděčí úbytkem váhy, a to za to stojí.

Související články:

3 triky, jak vybrat tu pravou kabelku
6 faktů, které musíte vědět o parfémech
3 nejznámější mýty o zubech
sledujte nás na instagramu