Rozchodové dilema: Máte zůstat s expřítelem v kontaktu?

Rozchodové dilema: Máte zůstat s expřítelem v kontaktu? Rozchodové dilema: Máte zůstat s expřítelem v kontaktu? Jen málokdo ví, jak se s rozchodem správně vypořádat. Člověk se cítí osamělý a má strach z budoucnosti, která náhle ztratila jasné obrysy.
Rozchodové dilema: Máte zůstat s expřítelem v kontaktu?
{loadposition breadcrumb}

Rozchodové dilema: Máte zůstat s expřítelem v kontaktu?

Jen málokdo ví, jak se s rozchodem správně vypořádat. Člověk se cítí osamělý a má strach z budoucnosti, která náhle ztratila jasné obrysy.

Dohromady jste ušli velký kus cesty, jeden druhému byli tím nejbližším člověkem, máte mnoho společných zážitků, společnou historii. Rozešli jste se v dobrém, po vzájemné dohodě, žádnou zášť k sobě nechováte – tudíž byste teoreticky mohli zůstat přáteli. Věříte, že jen tak bude rozchod méně bolestný. Něco ve vás potřebuje pocit jistoty.

Když se ale nenaučíte minulost uzavírat, pouze ji hromadíte, až najednou nebudete schopni žít v přítomnosti. Ač se přátelství může zdát jako vstřícné gesto k expartnerovi, ve skutečnosti to znamená, že mu nechcete dát úplnou svobodu. Samozřejmě, dovolili jste mu, stejně jako on vám, aby navázal nový vztah. Ale přesto ještě pořád chcete hrát hlavní roli v jeho životě, mít určitá privilegia, mít o koho se opřít. Protože vy ještě nejste připraveni jít dál. Máte strach začít od začátku jinde, s někým cizím. Bývalého partnera znáte stále hodně důvěrně a on vás. Ještě pořád s ním cítíte propojení, které si s budoucím vyvoleným hned tak nevytvoříte.

Pokud se nechcete oprostit od toho, co bylo, a nepoznat člověka, s kterým budete šťastní, zůstaňte s expartnerem v kontaktu! Protože tím nejspolehlivějším způsobem, jak uvíznout v minulosti a nebýt schopni nového vztahu, je přátelit se s ‚bývalými‘!

Musíte si připustit, že starý vztah je minulostí! Neexistuje nic, co by šlo vzít zpět. Váš bývalý přítel už tady není! Rozhodně ne pro vás! Jinak se nikdy nezbavíte neustálého srovnávání – on byl zábavnější, s ním to bylo romantičtější, niternější, hlubší. Samozřejmě že bylo! Tomu se někdo nový nemůže vyrovnat! Hlavně proto, že vy mu nedáte šanci a prostor pro zaujetí místa.


Tipy JOY, jak urychlit proces uzdravování zlomeného srdce:

1.       Přestaňte se stýkat se svým expřítelem.

2.       Nevolejte si, nepište si. Od této chvíle nejste k zastižení.

3.       Nevyptávejte se kamarádů a známých, jak se mu daří.

4.       Nepodněcujte dávnou touhu.

5.       Neutápějte se v minulosti. Odpoutejte se od ní, zaplňte prázdné místo novými zážitky a zkušenostmi.   


Jistě teď někteří z vás namítají, že z bývalých partnerství se mohou stát dobrá přátelství. Ano. Možná. Někdy. Ne teď! Ale až budete oba skutečně emociálně srovnaní. A jak se to pozná? Zkuste si představit, že váš expartner našel novou lásku, se kterou je šťastný, spokojený a prožívá s ní všechno, co kdysi s vámi. Něžné polibky před usnutím, mazlení, společná koupel, vyznání lásky, plánování dětí, úplné odevzdání. Ať už šlo o cokoli, teprve až vám bude lhostejné, že vaši pozici nyní zaujímá někdo jiný a bez jediné emoce to dokážete přijmout, teprve pak se můžete stát kamarády. Tohle jistě nepůjde bezprostředně po ukončení vztahu. Srdce potřebuje svůj čas.

Může se stát, že váš expřítel se nevypořádá s proběhlým rozchodem a bude projevovat snahu získat vás zpátky. Bude se pokoušet, někdy až urputně, o obnovení vztahu, přestože vy už jste se přes něj přenesla a kontakt si nepřejete. Proto si stanovte své hranice! Komunikace s bývalým vám pouze ubere sílu a chuť do nového života! Života bez něj! Udělejte razantní krok, bez jakýchkoli ohledů zpátky.

I když to ve vás může vyvolat pocity lítosti, věřte, že tímto rozhodnutím pomůžete expříteli, aby se v celé situaci rychleji zorientoval a nevynakládal zbytečnou energii tam, kde už není potřeba.

Související články:

Jak poznat toho pravého?
4 tipy, které učiní každý pár šťastnější!
Jak být na prvním rande nezapomenutelná?
sledujte nás na instagramu