Tričko nebo top? Teď se nosí košile!

Tričko nebo top? Teď se nosí košile! Tričko nebo top? Teď se nosí košile! Váháte, jaký vršek na sebe obléct? Letošní podzim budou hrát jednoznačně prim košile ve všech svých podobách!
Tričko nebo top? Teď se nosí košile!
{loadposition breadcrumb}

Tričko nebo top? Teď se nosí košile!

Váháte, jaký vršek na sebe obléct? Letošní podzim budou hrát jednoznačně prim košile ve všech svých podobách!

Košile byla dříve výhradní doménou mužů. V 15. století se nosila pod kabátem coby izolační vrstva. Nebyl tudíž ani tak důležitý její střih, barva nebo provedení, jako materiál – len, který v zimě hřál a v létě příjemně chladil. První košile neměly knoflíčky a oblékaly se přes hlavu. Knoflíky se na košilích začaly objevovat až začátkem 17. století. Právě v té době došlo také ke zviditelnění košile, když ji muži začali nosit k obleku.

Dnes jsou košile a halenky běžnou součástí také dámského šatníku. Tvoří příjemnou alternativu k topům a tričkám. Skvěle vypadají jak s kostýmovými kalhotami a pouzdrovými sukněmi, tak s džíny. Letos bude nabídka košil opravdu pestrá.

V obchodech se objeví košile bez rukávu, s krátkým, ¾ i dlouhým rukávem, s límcem i bez něj, v mnoha délkách a provedeních, od vypasovaných košil po halenky ve stylu tunik.

Jak tedy takový ikonický kousek nosit? Pokud toužíte po takovém kousku, který vám bude sedět na procházky městem, ale i na večerní akci, vyberte si takovou, která je nemačkavá a z příjemného materiálu. Co se týče barev, ve vašem výběru by se měla ukázat čistě bílá, krémová, ale i elegatně černá.