5 věcí, které jste nevěděli o smíchu

5 věcí, které jste nevěděli o smíchu 5 věcí, které jste nevěděli o smíchu Ha, ha, ha!
5 věcí, které jste nevěděli o smíchu
{loadposition breadcrumb}

5 věcí, které jste nevěděli o smíchu

Ha, ha, ha!

Dobrou náladu nejde nemilovat a vyrazit s úsměvem od ucha k uchu do ulic je prostě k nezaplacení. Necháváme se rozesmát filmy i seriály, přáteli ale i písničkou nebo nápadem a vzpomínkou, které často není třeba ani vyslovit nahlas. Kromě radosti, kterou nám ale smích přináší, má pro naše tělo dokonce uzdravující účinky.

1. Smát se v kuse jednu minutu je pro tělo stejně účinné jako po dobu pěti minut aktivně běhat. Prokrvíte mozek a zvýšíte tak svoji výkonnost. Takže v práci, ve škole, všude...

2. I nucený smích je pro tělo dávkou energie! Nerozlišuje totiž spontánní reakci od té umělé, a tak i ten nejtrapnější vtip, kterému se zasmějete jen ze zdvořilosti, nakopne celý organizmus! Chvála trapákům!

3. Chacha, chichi, cheche... Smích pomáhá v puse vytvářet sliny, které chrání vaše zuby před zubním kazem! Takže jde vlastně o účinnou prevenci.

Ryan-Gosling-Laughing

4. Záchvat smíchu jako hubnoucí procedura? Proč ne! Díky rychlým pohybům bránice masírujete žaludek a střeva a urychlujete tak trávení!

giphy_copy

5. Víte, že existuje i národní mistrovství ve smíchu. Kromě Kanady, USA a Japonska se tahle soutěž objevuje pravidelně i v České republice, ale pořadatelé chtějí uskutečnit ještě mnohem větší sny! A jaké to jsou? Registrovat smích jako olympijský sport!

Justin-Timberlake-Laugh1

Tak to už je směšné! Ale opravdu! A jak smích hodnotí?

Na webových stránkách www.smichologie.cz jsou kritéria popsána jako „smíchová výkonnost‚ tedy v podstatě fyzické kritérium, jde o to to fyzicky vydržet, originalita smíchu tedy jeho zvláštnost včetně tonality a neverbálního projevu, nakažlivost smíchu, tedy schopnost ho přenést na diváky a nakonec přirozenost smíchu, respektive rychlost přechodu od předstíraného smíchu k přirozenému.“

A soutěžní kategorie?

Ďábelský smích, Chrochtavý smích, Smích jen tak (exhibiční), Smíchový duel ve stoje a Smíchový duel v kleče/leže

Zúčastníte se? Nebo je vám to celé k smíchu?

Související články:

5 tipů, jak zvládnout ranní vstávání
8 důvodů, proč milovat Pharrella Williamse
Na prodej: Nastěhujte se do domu Sarah Jessicy Parker