Bylo nebylo: Popelka 4x jinak

Bylo nebylo: Popelka 4x jinak Bylo nebylo: Popelka 4x jinak Milujeme pohádky!
Bylo nebylo: Popelka 4x jinak
{loadposition breadcrumb}

Bylo nebylo: Popelka 4x jinak

Milujeme pohádky!

Chudá dívka, sirotek, žije se zlou macechou a se dvěma sestrami pod jednou střechou. Snaží se jim ve všem vyhovět a jediné přání, které má, je jít alespoň pro jednou na královský ples, kam jsou zvány všechny ženy a dívky z celého království. Znáte to! Ať už v tom má prsty kouzelná kmotřička, oříšek nebo sám Leonardo da Vinci, Popelka přijde na ples, oslní prince, láska, půlnoc, střevíček, jak to asi dopadne a najednou žijí šťastně až do smrti!

Příběhy, ve kterých dobro a láska vítězí nad lží a nenávistí, bychom si mohli pouštět pořád dokola. A pohádka o Popelce je toho jasným důkazem. Podívejte se ale na několik filmových verzí, které kopírují stejný příběh a vyberte mezi nimi tu nejkrásnější!

Popelka od Walta Disneyho

Animovaná verze z roku 1950, ve které se dýně promění v kočár, myš ve sluhu a otrhané cáry v nejkrásnější šaty, je prostě nádherná. Získala dokonce nominaci na Oscara ve třech kategoriích: za Nejlepší píseň, Nejlepší soundtrack a Nejlepší zvuk! Bibbidi-Bobbidi-Boo!

cinderella-twirling-in-silver-gown

Věčný příběh

I když nejde o úplně klasickou verzi stačí říct Drew Barrymore v hlavní roli a my říkáme ANO!

01062014justbreathe

Tři oříšky pro Popelku

Česká pohádka o kouzelných oříšcích, které Popelce vyčarují ty nejhezčí šaty na hon, ples i na svatbu je naprostým základem! Pohádku natočil v roce 1973 Václav Vorlíček s Libuškou Šafránkovou v hlavní roli a díky své kráse je v hodnocení na ČSFD na 214. místě mezi nejlepšími filmy celého světa.

obrazky_-_tri_orisky_pro_popelku_3

Moderní Popelka

Ples je maturitní a princ nemá koně ale auto! Cože? Jen se zamyslete! Ten příběh znáte a musíte ho milovat!  

tumblr_lq9d9hfNKG1qac7qwo1_500

Která je vaše nejoblíbenější?

Související články:

5 věcí, které jste nevěděli o smíchu
15 nejlepších citátů o módě
Z výšky: Největší pády na přehlídkových molech