Konečně se nestydím usmát

Konečně se nestydím usmát Konečně se nestydím usmát S rukou před pusou nebo se zavřenými ústy, jinak se ani Monika (28) smát nemohla, bránil jí v tom stav jejího chrupu. Všechno začalo v dětství, kdy ze zubařského křesla při jedné návštěvě utekla, aby ji o chvíli později násilím přinutili ošetření absolvovat. Zážitek byl natolik silný, že se začala stomatologům vyhýbat a vyhledala je jen v nejvyšší nouzi. V dospělosti se příjemná blondýnka rozhodla, že se konečně svému strachu postaví a zuby si nechá spravit, aby se mohla zase smát bez obav.
Konečně se nestydím usmát
{loadposition breadcrumb}

Konečně se nestydím usmát

S rukou před pusou nebo se zavřenými ústy, jinak se ani Monika (28) smát nemohla, bránil jí v tom stav jejího chrupu. Všechno začalo v dětství, kdy ze zubařského křesla při jedné návštěvě utekla, aby ji o chvíli později násilím přinutili ošetření absolvovat. Zážitek byl natolik silný, že se začala stomatologům vyhýbat a vyhledala je jen v nejvyšší nouzi. V dospělosti se příjemná blondýnka rozhodla, že se konečně svému strachu postaví a zuby si nechá spravit, aby se mohla zase smát bez obav.

Propagace značky. Redakce neodpovídá za obsah článku.

„Návštěvy u zubaře jsem se neskutečně bála, to trauma z dětství mne hodně poznamenalo. Když jsem se teď, jako dospělá, rozhodla, že na zákrok půjdu, byl to pro mne významný životní krok,“ popisuje rozhodnutí získat zpět svůj úsměv Monika. Pro zákrok si vybrala pražskou kliniku plastické chirurgie Brandeis Clinic, kde pracují s moderním systémem CEREC. Ten umožňuje upravit chrup pomocí keramických fazet a korunek během jediného dne. „S ohledem na stav chrupu klientky jsme provedli ošetření horních zubů pomocí celokeramických fazet, kterými jsme nejen mírně upravili tvar, ale díky modelaci v CERECu, také nevyhovující mezery mezi zuby. Protože si klientka přála mít bělejší odstín horních zubů díky fazetám, rozhodli jsme se také pro bělení spodních zubů, aby nerušily estetický dojem z výsledku,“ vysvětluje MDDr. Ondřej Kýr.

Korunky jsou zubní náhrady fixované na kořen zubu a používají se, když je zub ve velkém rozsahu poškozen kazem a klasická výplň nestačí. U Moniky byly zuby zanedbanou péčí v důsledku traumatu z ošetření poškozené opravdu rozsáhle. Korunky jsou nejen praktické, ale také estetické. Usazují se na vrchní, tedy viditelnou část zubu. Fazety jsou tenké plátky většinou z keramiky, které dokáží změnit tvar a barvu zubu. V systému CEREC se fazety, stejně jako korunky, vytvářejí tak, že nejdříve lékař nasnímá malou intraorální kamerou stav chrupu v ústech, následně nechá pomocí speciálního softwaru zpracovat trojrozměrný obraz toho, jak má zub vypadat a data odešle do stomatologického robota, který z bločku keramiky vyfrézuje finální podobu fazety nebo korunky. Vše je rychlé a přesné. Následné upevnění fazety nebo korunky se provádí na jemně obroušené zuby a po aplikaci se ještě mírně dobrousí, aby všechny přechody mezi původním zubem a keramickou prací byly zcela hladké.

Strach z ošetření netrápí jen Moniku. Stačí položit otázku přátelům nebo kolegům, zda rádi chodí k zubaři. Asi se jich najde málo, kteří odpovědí kladně. Obavy jsou často způsobeny prožitou bolestí. Proto kvalitní zubní ordinace nabízejí bezbolestné ošetření chrupu. Brandeis Clinic jako jedna z mála zubních klinik v České republice nabízí i tzv. analgosedaci. Jedná se o stav navozený anesteziologem, a jeho výhoda je v tom, že si pacient zákrok vůbec nepamatuje. Anestetikum se podává buď pomocí speciálního spreje do nosu, nebo infuzí do žíly.

Monika se v osmadvaceti letech konečně může smát bez obav, nedává si ruku před ústa a učí se nemít semknuté rty. „Je to nový pocit, zvykám si na něj. Bála jsem se, aby zuby nevypadaly uměle, ale není to vůbec poznat. Hlavně jsem ráda, že teď můj úsměv bude upřímný. Dříve jsem se trápila tím, že musím působit neupřímně, když se jen tak decentně usmívám, ačkoli bych ráda plně vyjádřila svoje emoce,“ těší se ze změny Monika a lituje, že se pro zákrok nerozhodla dříve.

Zajímá vás příběh Moniky? Podívejte se na video.

Související články:

Odhalte nevěru! 8 věcí, které ho prozradí
JEANS: 10 nejvíc sexy módních kampaní
Co si oblékla Victoria na první rande s Davidem Beckhamem
sledujte nás na instagramu