5 knih, které diktují styl

5 knih, které diktují styl 5 knih, které diktují styl Už jste je četli?
5 knih, které diktují styl
{loadposition breadcrumb}

5 knih, které diktují styl

Už jste je četli?

Většina z nás se o novinkách z módního světa dozvídá ze stránek lifestylových časopisů a blogů. Sledujeme trendy z přehlídkových mol, úlety modelek i návrhářů. Na světě ovšem existují i desítky fashion knih, které jsou plné krásných příběhů a fotek ze zákulisí a jsou nezbytnou součástí každé knihovny.

Vybrali jsme 5 nejlepších!

The little dictionary of fashion, Christian Dior

Malá, růžová kráska napsána samotným zakladatelem značky. Najdete tam nejlepší tipy a triky od A až do Z. A hlavní myšlenka? Cílem je představit mladým ženám tři základní pilíře módy: jednoduchost, péči o oblečení a dobrý vkus. 

Why fashion matters, Frances Corner

Věděli jste, že podpatky byly prvotně čistě mužská záležitost? A že podprsenky jsou vlastně nedostatkové zboží? 100+1 podobných zajímavostí najdete právě tady! 

corner

Vogue: The Editor’s Eye, Condé Nast

Americkou módní biblí Vogue vás provede její šéfredaktorka Anna Wintour. Představí nejlepší práci slavných redaktorů, fotografů a modelek, kteří se léta podíleli a stále podílí na tvorbě časopisu no. 1. 

vogue

The Sartorialist: Closer, Scott Schuman

Po obrovském úspěchu svého blogu thesartorialist.com se Scott Schuman rozhodl, že vydá i stejnojmennou knihu. A co v ní najdete? Inspirující fotografie stylařů z různých koutů světa, jako jsou New York, Milán a Tokio.

schuman

100 Unforgettable dresses, Hal Rubenstein

Šaty, šaty, šaty! Z filmů, mola, červeného koberce nebo pohádkových hradů. Rozhovory s návrháři o tvorbě i o krásných ženách, které ve snových róbách prožily své slavné momenty. Dokonalá podívaná!

Snimek_obrazovky_2014-10-15_v_16.02.30

Související články:

6 lží všech shopaholiků
Kolekce prádla v padesáti odstínech šedi
20 věcí, které nesmí chybět v žádném šatníku
sledujte nás na instagramu