Pro a proti: 5 malých závislostí všedního dne

Pro a proti: 5 malých závislostí všedního dne Pro a proti: 5 malých závislostí všedního dne Které z každodenních drobností našemu tělu ubližují a které mu prospívají?
Pro a proti: 5 malých závislostí všedního dne
{loadposition breadcrumb}

Pro a proti: 5 malých závislostí všedního dne

Které z každodenních drobností našemu tělu ubližují a které mu prospívají?

Ráno bez kávy?

Dávku kofeinu považuje většina z nás za samozřejmost, stimuluje nervovou soustavu, zvyšuje krevní tlak a zlepšuje schopnost soustředění. Prostě nakopne! Například Řekové údajně konzumují kávu každý den a dožívají se i díky ní vysokého věku. Takže STOP panice.

Balzám na rty!

Nosíme ho s sebou pořád. Zapomeňte ale na parfémované edice a kousky s minerálními oleji. Na rtech vytváří filmy, které mohou způsobit záněty nebo popraskané rty. Vsaďte ale na bambucké máslo a vitamín B.

Nemáš žvýkačku?

Ať už se snažíme zahnat chutě na jídlo nebo chceme jen osvěžit dech, sáhnout po žvýkačce je jasná volba. Navíc našemu tělu podle výzkumu nijak neškodí. Podle některých výzkumů dokonce žvýkačkomaniaci dosáhli ve vědomostních testech vyšších výsledků.

lolita-gif

Cukr, cukr, cukr

Podle vědců měkká droga bez které si neumíme představit ani chvilku organismu rozhodně neprospívá. Nadměrnou konzumací pomáhá v těle vytvářet kyselé prostředí, ve kterém se daří nežádoucím virům a bakteriím.

Think positive!

Málokoho neprovází denně černé myšlenky a i přesto že tělu neubližují přímo, přitahují na své majitele častěji nemoci. 

Související články:

Celebrity: Nová role, nová váha
Hair care: Top 5 pečujících produktů
10 důvodů, proč nezavolal
sledujte nás na instagramu