8 věcí, které jste nevěděli o Lásce nebeské

8 věcí, které jste nevěděli o Lásce nebeské 8 věcí, které jste nevěděli o Lásce nebeské To jako vážně?!
8 věcí, které jste nevěděli o Lásce nebeské
{loadposition breadcrumb}

8 věcí, které jste nevěděli o Lásce nebeské

To jako vážně?!

I když tenhle film známe nazpaměť a vedle kapra a stromečku jsme jeho sledování zařadili na seznam nejdůležitějších svátečních zvyků, tyhle zákulisní informace jsou pro nás vážně novinkou.

A co na ně říkáte vy?

1. Původní dva scénáře, které měl režisér Richard Curtis na stole pro Hugha Granta a Colina Firtha, spojil do jediného příběhu Lásky nebeské! Dobrá volba Richarde!

2. Jezero, ve  kterém zachraňují rozepsanou knihu Colin Firth a Lucia Moniz, bylo ve skutečnosti hluboké snad jen metr. Herci tak v topících scénách lezli jednoduše po kolenou.

colin

3. Slovo „Actually“, které vychází z originálního názvu snímku Love Actually, se ve filmu objeví hned 22krát. Nevíme jak vy, ale my to jdeme přepočítat.

4. Scény objetí, polibků a lásky letišti na začátku filmu jsou skutečné! Žádní herci, jen lidé, kteří po příletu svých blízkých na londýnské letiště Heathrow dali najevo city.  

5. I přes děj celého příběhu, film původně neměl být synonymem Vánoc. Jako dalších milion filmů měl ukázat jen lásku v trochu jiném světle. Pro nás ale zabil dvě mouchy jednou ranou!

6. Hit Christmas is All Around vychází ze songu Love is All Around, který zazněl například ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb (ano, ve filmu režiséra Richarda Curtise).

7. Olivii Olson, dívce, která bezchybně zazpívá na školní akademii hit Mariah Carey All I Want for Christmas, upravili zpěv k dokonalosti ve studiu.

8. Smutné, ale pravdivé! Taneční scéna Hugha Granta, která patří k našim nejoblíbenějším, byla pro herce největším utrpením. Prý její natáčení doslova protrpěl. 

hugh

Související články:

LOVE: 8 fází nového vztahu
10 slavných citátů, podle kterých bychom si měli užívat každý den
10 tajemství, jak vybudovat silný a dlouhodobý vztah
sledujte nás na instagramu