10 věcí, kterými si děláme život zbytečně složitější

10 věcí, kterými si děláme život zbytečně složitější 10 věcí, kterými si děláme život zbytečně složitější Zapomeňte konečně na špatnou náladu a strach z toho, co bude zítra... Prostě začněte žít!
10 věcí, kterými si děláme život zbytečně složitější
{loadposition breadcrumb}

10 věcí, kterými si děláme život zbytečně složitější

Zapomeňte konečně na špatnou náladu a strach z toho, co bude zítra... Prostě začněte žít!

Proč se pořád zbytečně zabývat otázkami, které nejsme schopni ovlivnit? Proč se obklopujeme strachem? Proč si pořád musíme něco vyčítat? STOP! Je čas začít s čistým štítem a jednou pro vždy si v životě udělat pořádek. Odstraňte návyky, které vás táhnou dolů a žijte bezstarostný (tedy alespoň skoro bezstarostný) život pohodáře.

1. Nepředpovídejte budoucnost

Předpokládat, že uděláte zkoušku na první pokus, ten fešák z baru se ozve nejpozději do konce týdne a k narozeninám určitě dostanete nový telefon, je sice moc hezké, ale co když se něco z toho nestane... Test uteče o dva body, ten chlap už se nikdy neozve a nejlepší dárek k letošním narozeninám budou ponožky... No a co?! Nesnažte se odhalit, co se stane a už vůbec se na svou teorii o budoucnosti neupínejte. Budete ve většině případů jen zklamaní.

2. Neobsazujte se do hlavní roli svého životního filmu

V hlavě jste si napsali scénář vedoucí ke šťastnému konci a větu po větě vše odříkáváte jako nějaký herec z Národního... Upřímně? Rozdali jste ten samí scénář i svému okolí? Abyste se pak nedivili až někoho pozvete na rande a on k vašemu překvapení nebude souhlasit...

large_copy

3. Nehledejte ve všem konec světa

Myslet vždycky na nejhorší není dobré. Kašel není rakovina a jedna hádka není rozvod. Berte věci prostě takové, jaké jsou a apokalypsu odložte na neurčito.

4. Nemějte nesmyslně velká očekávání

Je na čase si uvědomit, že dokonale krásného, chytrého, bohatého i vtipného partnera bez minimálně deseti zlozvyků, které vás budou vytáčet do nepříčetna, prostě nesežene... Co na tom, že ten chytrý a vtipný bude mít velké uši, nebo že ten krásný, vtipný a úspěšný nečetl Gogola, Nabokova ani Čechova.

5. Nečekejte na znamení z nebes

Řeknu mu, že ho chci vidět, jen jestli ta svíčka zhasne. Vezmu si jí, jen když zítra vyjde duha. Ano, možná trochu přeháníme, ale na co čekat... Přece nechcete prospat svojí šanci. Takže co můžeš udělat hned, neodkládej na zítra.

6. Nezapomeňte riskovat

Žít život znamená být odvážný. Riskovat možná znamená vstupovat do nejistoty, ale zpětně nikdy nebudete litovat.

_1371483187

7. Nesrovnávejte se 

Ne! Ani s Marilyn Monroe, ani se Stevem Jobsem, ani se starším sourozencem, ani s nejlepší kamarádkou. Jste jedinečná bytost a vystupujete sám za sebe! Každý jsme jiný a všichni dohromady perfektní.

8. Nenechte se stáhnout ke dnu

Přestaňte se obklopovat negativními lidmi, kteří ve všem vidí problém. Věřte tomu, že po hodinové konverzaci budete vyřízeni, jak po dvou dnech v posilovně! A to nechcete...

9. Nezastavujte se a naučte se pohnout z místa

Jestli vám v minulosti někdo ublížil, zadržovat v sobě vztek znamená trest pro vás, ne pro něj. Povzneste se nad minulost a odpusťte těm, kteří se před společnými problémy schovali pod stůl... Vždyť jsou to chudáci. Velkorysý a spokojený člověk se zády k problému nikdy nepostaví a do všech rizik půjde naplno s vámi bok po boku.

Disney_Survey_-_The_Aristocats

10. Nebuďte sobci a posílejte radost dál

Nemusíte jet zrovna na půl roku zachraňovat velryby. Zkuste ze začátku dělat jen maličkosti. Řekněte své mamince, jak moc pro vás znamená, vykliďte svůj šatník a kousky, které nenosíte, pošlete na charitu... Vždyť přece není nic hezčího než pocit, že děláte radost někomu kolem vás.

Související články:

10 věcí, které vás po rozchodu postaví znovu na nohy
10 věcí, které dělají šťastní lidé prostě jinak
12 věcí, které můžete dělat jen s člověkem, kterého milujete
sledujte nás na instagramu