

7 jednoduchých důvodů, proč se nemůžeme zbavit únavy
Do postele jste šli těsně před jedenáctou a budík zvonil až v osm ráno. Každý by řekl krásných devět hodit, ale... Není zkrátka nic horšího než vrcholná frustrace z pocitu, že ani víkend v posteli vám nedodá potřebnou energii k tomu zazářit ve škole nebo v práci. Usínáte u čištění zubů, v autobuse, v restauraci na obědě a s pátou večerní jako by skončil svět.
Postel prosím! Okamžitě...
V boji s únavou ale ani zdaleka nehraje důležitou roli jen počet naspaných hodin. Podívejte se na seznam věcí, které k nekonečnému pocitu vyčerpání zásadně pomáhají a snažte se je stejně jako my konečně odstranit a vyspat se pořádně dorůžova!
1. Jídelníček
Pokud ráno nastartujete kávou s tvarohovou buchtou, k obědu se stavíte v čínském bistru a večeři sfouknete pizzou, energie klesá rychlostí blesku. Čerstvé potraviny naopak působí jako nekonečný životabudič! Vsaďte hlavně na fresh ovoce a zeleninu.
2. Pitný režim
Stejně jako jídlo je důležité nastavit si i pevný pitný režim. Kávu, černý čaj nebo sladké limonády ale nepočítejte ba naopak... Pijte vodu, pijte pitnou vodu!
3. Elektro
Usínat u televize, nebo na klávesnici otevřeného laptopu nikomu neprospívá. Tělo se před spánkem potřebuje uklidnit a vyčistit. Stop technickým vymoženostem dejte ideálně alespoň hodinu před plánovaným spánkem.
4. Nedostatek pohybu
Nemusíte si každý den dávat do těla zrovna ve fitku. Zkuste ale aspoň jednou denně procházku na čerstvém vzduchu. Takže od zítřka do práce pěšky!
5. Nedostatek vitamínů
S únavou se většinou pojí nedostatek železa, takže čočku, fazole, nebo mandle a kešu! A hlavně špenát, jako Pepek přece!
6. Stres
Ať už máte zrovna strach z odevzdání důležitého projektu, nebo to zrovna neklape doma, každá osobní nepříjemnost vás dostává pomalu na dno. Najděte si proto aktivitu, která vám alespoň jednou denně pomůže na starosti zapomenout. Poslechněte si oblíbenou písničku nebo si zkuste zaběhat. Stres musí pryč.
7. Alkohol
I když se říká, že sklenička vína je nejlepším lékem na klidný spánek, opak je pravdou. S hladinkou sice často usnete rychleji, ale spánek není kvalitní a tělo se má tendenci často probouzet.