10 tipů, jak být zdravější (za méně než 5 minut)

10 tipů, jak být zdravější (za méně než 5 minut) 10 tipů, jak být zdravější (za méně než 5 minut) Funguje to!
10 tipů, jak být zdravější (za méně než 5 minut)
{loadposition breadcrumb}

10 tipů, jak být zdravější (za méně než 5 minut)

Funguje to!

1. Mini workout. Zařaďte na seznam pravidelných denních aktivit 10 dřepů, kliků a sklapovaček. Protáhnete celé tělo a nemusíte kvůli tomu chodit do posilovny ani platit trenéra.

2. Vyměňte kávu za čaj! A pokud kávu pijete hlavně kvůli kofeinu a přísunu energie, vsaďte místo klasického čaje na matchu. Práškový extrakt ze zeleného čaje vám kromě jiného dodá energii, zrychlí metabolismus nebo třeba zlepší paměť. Vyzkoušeno!

3. Procházka. Nemusí jít o dvacetikilometrový výšlap. Zkuste jen ráno dojít místo na nejbližší zastávku autobusu na tu o 5 minut dál.

4. Do schodů! Zapomeňte na výtah i na pohodlné eskalátory. Jen si to hezky vyšlápněte po svých.

5. Zapisujte si všechno, co sníte. Nemusíte dodržovat striktní diety. Důležité je o jídle ale alespoň více přemýšlet.

6. Vyměňte červené maso za kuře nebo ryby.

7. Zabalte si jídlo na zítra už večer předem. Víc než 5 minut to netrvá a ráno si tak o 5 minut můžete klidně posunout budíček.

8. Ranní sprcha. Nemusíte si ráno dopřávat hodinovou koupel. Stačí se jen osvěžit chladnější vodou, která vaše tělo dokonale nakopne.

sprcha

9. Před odchodem na nákup si vždycky napište seznam. Chodit nakupovat bez něj znamená pořídit spoustu zbytečností a zapomenout na to hlavní. Vsaďte se, že na shopping list čokoládu nenapíšete a když jí jednoduše nekoupíte, doma vás pak nebude strašit.

10. Relaxujte. Dopřejte si 5 minut bez mobilu, počítače, hudby, lidí. Po příchodu domů se prostě na okamžik zastavte a užívejte si chvilku sami pro sebe. Je to nádhera.

Související články:

12 věcí, které byste měla v životě zkusit aspoň jednou
5 největších chyb, které děláme při cvičení
DETOX: 10 jednoduchých tipů, jak na něj