6 tajných tipů párů na vztah bez hádek

6 tajných tipů párů na vztah bez hádek 6 tajných tipů párů na vztah bez hádek Inspirujte se!
6 tajných tipů párů na vztah bez hádek
{loadposition breadcrumb}

6 tajných tipů párů na vztah bez hádek

Inspirujte se!

Jednou za čas se malé slovní potyčce nevyhne žádná dvojice. Jak ale zmírnit riziko častých hádek na minimum a užívat si harmonie vztahu den co den? Páry, které se bez hádek jednoduše obejdou nám dávají své tipy!

1. Uvědomte si kolik témat za hádku opravdu stojí. Být se ve vztahu o malichernosti nemá smysl. Zapomeňte proto na hádku u přepínání televize, o poslední kousek čokolády nebo kvůli zapomenuté mu dárku na svatého Valentýna... Každým rozčílením přece ubližujete nejen vztahu, ale i sami sobě.

2. Volte správná slova. Nenechte se unést ironickým tónem, nepoužívejte agresivní výrazy... Naučte se zkrátka ke druhému mluvit tak, jak byste chtěli mluvit sami na sebe.

3. Netlačte na pilu! Když partnera zaženete do kouta, harmonickému průběhu diskuze tak rozhodně nepomůžete. Odpusťte si proto věty jako „Odpovíš mi konečně?“ nebo „Můžeš mi vysvětlit, co si o tom myslíš?“ a přimíchejte do každé debaty trochu diplomacie.

4. Když uděláte chybu, omluvte se. Nehrajte si na povýšeného a s každou chybou, kterou uděláte, skloňte pokorně hlavu a ukažte, jak vás to mrzí. Omluv v takové situaci nikdy není dost.

5. Nesnažte se zamést drobnosti pod koberec. Když se vám ve vztahu něco nelíbí, mluvte o tom hned. Nečekejte až toho budete mít nad hlavu a v afektu pak rozpoutáte válku světových rozměrů.

pod_koberec

6. Stop pasivní agresivitě. Trestání mlčením, úsečnými odpověďmi nebo hlasitým boucháním dveří se problémy nevyřeší. Nikdy!  

Související články:

12 věcí, které byste měla v životě zkusit aspoň jednou
6 důvodů, proč je ranní sex prostě nejlepší
12 romantických gest, které každému vztahu přihrají plusové body