S barvou ven: První online poradna pro mladé gaye a lesby

S barvou ven: První online poradna pro mladé gaye a lesby S barvou ven: První online poradna pro mladé gaye a lesby Nebojte se coming outu!
S barvou ven: První online poradna pro mladé gaye a lesby
{loadposition breadcrumb}

S barvou ven: První online poradna pro mladé gaye a lesby

Nebojte se coming outu!

První seriózní online poradnu pro mladé gaye a lesby, kteří si procházejí složitým obdobím hledání vlastní identity a mnohdy i šikanou okolí, spustil v úterý 17. února LGBT spolek Prague Pride. Impuls tomuto projektu v České republice dal 14letý Filip z Hradce Králové, který právě kvůli nepochopení a homofobii spáchal sebevraždu počátkem minulého roku. Jeho teta, moderátorka Ester Janečková, se na projektu poradny aktivně podílí.

Po Filipově smrti se na mě začala obracet spousta mladých lidí v podobné životní situaci, jako byl Filip. Mají obavy z coming outu, bojí se reakce rodiny i spolužáků. Přemýšlela jsem, jak takovým lidem pomoci. Myslím, že právě možnost sdílení a rozhovoru s někým, kdo prožíval to samé, je tou nejlepší možností. A právě to poradna S barvou ven nabízí,“ řekla Ester Janečková.

Poradna je přístupná na webové adrese www.sbarvouven.cz a na klienty tu čekají lidé, kteří sami prošli podobnými zkušenostmi. „V současné chvíli máme 25 mentorů různého věku, genderu, povolání, bydliště. Uživatel poradny si bude moci sám zvolit, s kým si chce povídat,“ uvedla koordinátorka projektu Kamila Fröhlichová. Na poradnu se vedle LGBT osob mohou obrátit také rodiče, přátelé, učitelé, prostě kdokoli, kdo se setkal s problémy spojenými se sexuální identitou.

sledujte nás na instagramu