8 věcí, které jste nevěděli o Pretty Woman

8 věcí, které jste nevěděli o Pretty Woman 8 věcí, které jste nevěděli o Pretty Woman A neříkejte nám, že věděli...
8 věcí, které jste nevěděli o Pretty Woman
{loadposition breadcrumb}

8 věcí, které jste nevěděli o Pretty Woman

A neříkejte nám, že věděli...

Dnes už kultovní romantika byla poprvé představena divákům právě v březnu roku 1990 a i když je to tedy už 25 let starý snímek, na svém kouzlu rozhodně neztratil a my jsme si víc než jisté, že ani nikdy neztratí. Vždyť tenhle film nejde nemilovat!

I když jsme snímek viděly snad tisíckrát a máme pocit, že ho známe dokonale od první k poslední scéně, tyhle drobnosti nás překvapily! A co na ně říkáte vy?

1. Původním názvem filmu mělo být „$3000“. Částka měla poukazovat na nabídku, kterou Edward nabídl Vivian za jeden společný týden.

2. Pro hlavní roli se uvažovalo hned o několika herečkách. Sandru Bullock, Madonnu, Meg Ryan, Sarah Jessicu Parker i Drew Barrymore ale nakonec porazila Julia Roberts.

3. Photoshop! Na oficiálním filmovém plakátu po boku Richarda Gera nestojí Julia, ale její dublérka Shelley Michelle, které se díky jemnému zásahu grafiků pouze vyměnila hlava.

plakat

4. Zapomeňte na romantiku. Původní scénář měl být silným dramatem, které poukazuje na problematiku prostituce a drogové závislosti.

5. Scéna, kde Richard Gere „kousne“ Julii krabičkou s bezchybným šperkem, vznikla z čisté improvizace.

necklace-scene

6. Náhrdelník nebyl žádnou falešnou cetkou. Součástí natáčení se tak stal šperk v hodnotě $250.000, který byl neustále pod dohledem ozbrojené stráže.

7. Edward vezme Vivian na operu La Traviata. Hlavní dějová linka? Prostitutka a její láska k muži ze světa bohatých zaručena.

8. Ohledně hry na piano... Richard Gere se vyhnul předepsané skladbě a rozhodl se opět improvizovat. Vymyslel si proto originální song. Muzikant se v něm prostě nikdy nezapře.

A malé překvapení na závěr? Vystřižené scény, které jsou prostě TOP! Od romantické projížďky na koních až po Richardovu siláckou scénu v baru...

Související články:

Když se rodiče začnou ptát na vnoučata! 8 vět, které prostě nesnášíme
8 věcí, které muži na ženách opravdu nesnáší
8 důvodů, proč je kamarádka lepší než přítel
sledujte nás na instagramu