8 věcí, za které se rozhodně nemusíte omlouvat

8 věcí, za které se rozhodně nemusíte omlouvat 8 věcí, za které se rozhodně nemusíte omlouvat Kolikrát denně řeknete zbytečné „promiň“ vy?
8 věcí, za které se rozhodně nemusíte omlouvat
{loadposition breadcrumb}

8 věcí, za které se rozhodně nemusíte omlouvat

Kolikrát denně řeknete zbytečné „promiň“ vy?

Stejně jako „prosím“ a „děkuji“ je slovo „promiň“ jedno z nejdůležitějších v našem životě. Každý občas udělá chybu a není na tom nic špatného, uměním a věcí, která se ale pak cení, je schopnost sklopit hlavu a omluvit se. Alespoň tak nám to vždycky říkali rodiče. „Když něco pokazíš, omluv se! A vlastně omlouvej se častěji! Vždyť víš moudřejší ustoupí a jedno malé „promiň“ ti ušetří spoustu nepříjemného vysvětlování.“ Možná ano, ale preventivně se rozhodně neomlouvejte. Naopak pokud jste v právu, stůjte si za svým!

1. Neomlouvejte se za svoje pocity. Právě pocity jsou stavebním kamenem vaší osobnosti a omlouvat se za své reakce, smích, strach nebo pláč prostě není potřeba.

2. Neomlouvejte se za vaši minulost. Co bylo, bylo, teď je načase udělat krok dopředu a nevyčítat si bývalá rozhodnutí! Copak jdou změnit?

3. Neomlouvejte za věci, které vás dokážou rozesmát. Že máte úplně jiný smysl pro humor než vaše okolí z vás ještě nedělá horšího člověka.

4. Neomlouvejte se za to, když s někým nesouhlasíte. Neobhajujte svůj názor větou: „Já se moc omlouvám, ale dovoluji si nesouhlasit...“ Prostě spusťte!

SorryNotSorry

5. Neomlouvejte se za obyčejné „NE“! Nejste stroj a pokud každému ve svém okolí kývnete na všechny prosby o pomoc, zblázníte se. Přesně za 3, 2, 1...

6. Neomlouvejte se za lásku. NIKDY, nikdy, nikdy! To, že někdo neopětuje vaší zamilovanost, není důvod pro stud. Naopak buďte hrdí na to, že se nebojíte říct, co, nebo koho chcete.

7. Neomlouvejte se za to, jak vypadáte. Nedělejte za sebe zbytečně chudáka. Zkuste v sobě najít kousek sebelásky a naučte se se při pohledu do zrcadla pochválit.

Brandi-glanville-not-sorry

8. Neomlouvejte se nikdy za někoho jiného. Nežehlete průšvihy ostatních. Jen ať se ke svým problémům postaví každý sám.  

Související články:

8 tipů, jak udělat radost své kamarádce jen tak
10 vět, které nikdy neříkejte klukovi, se kterým randíte
6 postelových přání každého chlapa
sledujte nás na instagramu