6 vět, které úspěšné ženy nikdy neříkají

6 vět, které úspěšné ženy nikdy neříkají 6 vět, které úspěšné ženy nikdy neříkají Inspirujte se!
6 vět, které úspěšné ženy nikdy neříkají
{loadposition breadcrumb}

6 vět, které úspěšné ženy nikdy neříkají

Inspirujte se!

I když teoretických receptů na úspěch existuje hned několik, objevit ten pravý, který by nás vynesl na výsluní společnosti, se nám zatím nepodařilo. Rozhodly jsme se ale inspirovat ctižádostivými ženami, které pro nás jednoznačně prototypem úspěšnosti jsou. A jaká je jejich rada? Naučte se vyřadit ze slovníku pár jednoduchých vět, které vás brzdí na cestě nekonečného zlepšování.

Tak jdeme na to...

„Nevím, jak na to.“

Zbavte se rychlých závěrů a naučte se ptát. Jestli něčemu nerozumíte, stačí otevřít pusu a nechat si poradit. Učte se od zkušenějších a následujte jejich rady. Nic na tom není. Nikdo neví od A do Z úplně všechno.

„Nemám čas.“

Každý den má 24 hodin. Bez rozdílu pro každého. Máme je my, máte je i vy. Má je i Lena Dunham, Beyoncé i Gisele Bündchen. Stačí se jen zamyslet, jak svůj čas využíváte.

„Ano.“

Opakovat na všechny žádosti a výzvy vašeho okolí pokaždé „ano“ se vám brzy vymstí. Člověk není stroj a sedět na dvou židlích vás bude jen unavovat a brzdit. Stanovte si svůj cíl a jděte si za ním, všechny nabídky okolo hoďte za hlavu a s pokorou je odmítněte.

„To není fér!“

Život prostě není vždycky fér, a čím dřív se k téhle nespravedlnosti postavíte čelem, tím rychleji se dostanete na vrchol. Zkuste si přestat stěžovat a vyrazte za svým snem s ostrými lokty. Nikdy ale nebuďte hrubá, žena má být vždycky vychovaná a slušná.

„Už si taky slyšela, co včera večer dělala šéfová?“

Nepomlouvejte! Nikdy! Šíření drbů z vás lepšího člověka nikdy neudělá a věřte tomu, že každý drb, který předáte světu se dříve nebo později otočí proti vám.

„Dovolenou jsem měla naposledy před...“

Pracovat nonstop prostě nejde. Stanovte si každý týden alespoň pár hodin, které si užijete podle sebe. Jděte na masáž, zkuste si zaběhat, zajděte si na skvělou večeři nebo si zalezte do peřin. Je to na vás. Každý relax, který je odměnou za práci, z vás při plnění dalších výzev udělají superženu.

Související články:

Nejvýraznější vlasový trend roku 2015? Vsaďte na #grannyhair
10 věcí, které jste nevěděli o Vivienne Westwood
8 věcí, za které se rozhodně nemusíte omlouvat