Seznamte se: Michele Magnani, krycí jméno M.A.C

Seznamte se: Michele Magnani, krycí jméno M.A.C Seznamte se: Michele Magnani, krycí jméno M.A.C Pod taktovkou Michele Magnaniho, global senior artisty značky M.A.C, se odehrává spousta velkých světových fashion weeků. Na vizáž modelů a modelek dohlížel i na letošním pražském Mercedes Benz Fashion Weekendu, kde jsme ho vyzpovídali nejen na téma nejžhavějších beauty trendů.
Seznamte se: Michele Magnani, krycí jméno M.A.C
{loadposition breadcrumb}

Seznamte se: Michele Magnani, krycí jméno M.A.C

Pod taktovkou Michele Magnaniho, global senior artisty značky M.A.C, se odehrává spousta velkých světových fashion weeků. Na vizáž modelů a modelek dohlížel i na letošním pražském Mercedes Benz Fashion Weekendu, kde jsme ho vyzpovídali nejen na téma nejžhavějších beauty trendů.

Micheli, jako make-up artista pracuješ už 12 let. Co se za tu dobu, kromě různých módních looků, ve světě krásy změnilo?
Vidím obrovský posun v líčení a jeho úloze. Ten největší rozdíl je především ten, že předtím se ženy snažily působit unifikovaně roztomile a líbívě. Nevybočovat, neprovokovat, být hezká, najít si muže. Dnes je to úplně jiné. Nastává nové pojetí krásy. Dnešní ženy jsou mohem asertivnejší, sebevědomější, aktivnější, víc si stojí za tím, jaké jsou a snaží se to vyjádřit také svým líčením.

Kromě pražského Mercedes benz Fashion Weekendu jsi se účastnil i jiných světových fashion weeků. Jaký je největší beauty trend, který byl na nich k vidění?
Musíme se naučit pracovat s novou myšlenkou, že make-up je především prostředek k tomu, aby se každá žena cítila dobře, ne aby byla krásná. Krása a její ideály se mění, ale vnitřní pocit, jak se ve svém make-upu cítíte, přetrvává. A tomu odpovídá i to, co jsme viděli na všech letošních Fashion Weecích. Různé looky, různé styly, žádný jediný velký trend - ale individualita. To je to klíčové slovo pro nadcházející sezónu. Být svá, být sama sebou, ne být unifikovaná a stereotypní jako zástup modelek na Fashion Weeku nebo všechny ostatní ženy na ulici. Ličte se podle toho, jak se cítíte, když ráno vstanete, podle pocitu, který se vás vyvolává člověk, se kterým se máte sejít, podle příležitosti, na kterou se chystáte. Nejsou žádná pravidla, žádné předpisy. Musíme být otevřenější – jak ke svým pocitům, tak ke kosmetickým produktům. Musíme se naučit si více hrát s jejich texturami, barvami, způsoby, jakými se dají použít. Nemusíme používat korektor, když ho nepotřebujeme, jen proto, že se to má. Nemusíme si roztírat make-up na celý obličej, když máme krásnou pleť. Líčení si můžeme přizpůsobit. A nesmíme mít strach, že nás někdo bude hodnotit a vysmívat se nám.

michele_pri_praci_2

Přece ale musí být v líčení nějaký aktuální trend, kterého bychom si měli všimnout.
Ano, a souvisí s vyjadřováním svého já – je to přirozené líčení pleti. Minimum make-upu na pleti, žádné silné krytí. Neznamená, že čím víc vrstev make-upu na sobě máte, tím vypadáte líp. Naopak. Trend dokonalé „falešné pleti“ je pryč, teď je in pleť skutečná, přirozená. I nové make-upy, které objevují na trhu, tomu odpovídají. Jsou lehké, transparentní, mnohem víc o pleť pečují, než aby ji jen zakrývaly. Je to vlastně napůl péče a napůl líčidlo. Takový produkt už brzy v MAC uvedeme.

To je pravda. Když se dívám na fotky z přehlídek, buď modelky vypadají úplně nenalíčené nebo mají naopak extrémní make-up.
Tuhle sezónu je to zajímavé. Hodně módní je ne nude, ale už přímo naked vzhled. Nahá pleť, žádné stíny, žádná řasenka, prostě nic. A nebo pak naopak silné nánosy řasenky. Výrazné grafické linky. To samé platí o rtech. Buď jsou úplně přirozené nebo naopak křičí ve fialové, červené, purpurové. Buď hodně, nebo nic. Není nic mezi tím.

Zmiňoval jsi oční linky, jaké se aktuálně nosí?
Linky jsou hit. Nemusí se ale nosit jen v podobě 50 nebo 60. let. Teď jsou moderní různé podoby, druhy provedení, tvary, šířky, barvy... Osobně se mi nejvíc líbí efektní grafické linky. Vysoko posazené na očích nebo rovně protažené z linie obočí...

To ale nejsou zrovna linky, které by se daly nosit ve všední den do práce nebo do školy?
To ne. V běžném životě si musíme umět trendy z mola „překládat“ do normální použitelné verze. Stejně jako většinu oblečení, které se tu předvádí. Ty taky nikdy v reálu neuvidíme v obchodech. Nemusíš nosit grafickou linku v obočí, ale stačí ho třeba silněji zvýraznit. Nebo vsadit na jiný tvar oční linky, než jsi zvyklá. Prostě se jen inspirovat!

A je naopak něco, co bylo in a pro tuhle sezónu už je pasé?
Úplně se vypouští konturování obličeje, do pozadí mírně ustupují i tvářenky, ale naopak se zase hodně používá rozjasňovač.

Pracuješ raději s celebritami nebo s obyčejnými ženami?
Líčit celebrity není úplně zábava. Každá má nějaký výrazný znak, něco, čím je rozpoznatelná od ostatních a to make-up artista musí zachovat. Takže není moc prostor pro experimentování, udělat něco extra nebo jinak. Já si radši hraju, experimentuju, dělám si věci po svém, objevuju nové postupy a looky.

A kde pro ně čerpáš nápady?
Všude. Inspirace je všude kolem nás. Máme velké štěstí, žijeme v Evropě, kde na každém kroku vidíme něco krásného. Třeba tady v Praze. Nebo u mě doma ve Florencii. Baví mě sedět v kavárně, pozorovat lidi, představovat si jejich životy, příběhy, nebo jak by je asi změnil jiný účes, líčení. To miluju!

Snimek_obrazovky_2015-04-10_v_10.23.01

Trpíš profesionální deformací? Díváš se na lidi a říkáš si, jak by je šlo vylepšit?
Vylepšit ani ne, spíš něco udělat jinak. Jinak podle mého názoru a estetického vnímání. Není to o tom, že by byl někdo ošklivý a chtěl bych někoho předělávat. Spíš zkusit, jak by vypadal s jinak upraveným obočím, jinak nalíčenýma očima, jak se změní výraz tváře nebo celá osobnost. A tak i relaxuju.

Relaxuješ prací?
Ne doslova. Mám ve smartfonu staženou aplikaci, kde lidem můžeš měnit účesy, líčení... Někdy si třeba někoho tajně vyfotím a pak mu v aplikaci měním vizáž. Trochu ujeté, že? Ale fakt zábavné! 

sledujte nás na instagramu