Jak na dokonalou pleť? Zbavte se 10 hříchů

Jak na dokonalou pleť? Zbavte se 10 hříchů Jak na dokonalou pleť? Zbavte se 10 hříchů Co byste si měly navěky zakázat?
Jak na dokonalou pleť? Zbavte se 10 hříchů
{loadposition breadcrumb}

Jak na dokonalou pleť? Zbavte se 10 hříchů

Co byste si měly navěky zakázat?

Kdo by obzvlášť v letních měsících, které fandí přirozenému vzhledu s minimálním líčením, netoužil po bezchybné pleti? My tedy rozhodně! Kromě klasického odličování a micelární vody je na čase vytáhnout i silnější zbraně proti všem prohřeškům, které samy sobě pravidelně pácháme. Jen se podívejte, co všechno vám může škodit...

1. Moc kávy. I když bez ranní porce kofeinu nedokážeme udělat ani krok, před vypitím deseti hrnků za den dáváme ruce pryč. Velké dávky kávy totiž nadměrně vysušují pleť a navíc jsou ideální cestou k nepřehlédnutelným vráskám v obličeji.

2. Den bez snídaně, bez oběda, bez večeře... Jídlo nemá jen zahánět hlad, ale osvěžit organismus i pleť. Bez pravidelného přísunu energie se pleť rychle unavuje a má sklony k rychlejšímu stárnutí.

3. Nekončící horká sprcha. I když je každodenní očista vítaným prvkem dne, zkuste ji provést vodou vlažnou. Nejen že stáhne dokonale póry, ale navíc pomůže i vašemu zdraví. Třeba z vás časem bude uznávaný otužilec.

4. YO-YO efekt. Když už se rozhodnete pro jarní detox nebo dietu, soustřeďte se především na fázi „po“! Diskutovaný yo-yo efekt neprospívá nejen celému tělu, které se na lusknutí prstu opět nafoukne, ale i pro pleť, která zažívá jednoduše šok.

5. Večery bez spánku. I dostatek odpočinku hraje v otázce bezchybné tváře zásadní roli. Dopřejte si alespoň 6 hodin denně a každých 14 dní měňte povlečení. Náš tip? Vsaďte na to saténové.

6. Maska, peeling, tonikum... Každodenní dávka tisíce čistících produktů je nesmysl. Zkuste na týden vsadit jen na micelární vodu a adekvátní krém a máte vyhráno.

7. Stres. No jasně! Práce nebo škola pod tlakem je zásadním činitelem, takže KEEP CALM AND BE BEAUTIFUL.

8. Když mě to cvičení nebaví. I když se může zdát, že správná strava je hlavním činitelem, ani bez workoutu si zářivou pleť nevykouzlíte. Stačí se trochu zapotit, vyplavit z těla toxiny a slavit úspěchy.

9. Klimatizace! Pokud sedíte celý den pod nadvládou klimatizace, nezapomeňte si pořídit mega balení micelární vody ve spreji a hydratujte, osvěžujte, hydratujte, osvěžujte.

10. Make-up queen. Velkolepé nánosy omítky sice zakryjí všechny nedostatky, zároveň ale bezpochyby vykouzlí i další katastrofy, a tak se můžete elegantně motat v začarovaném kruhu den co den. Vsaďte na lehké ale účinné líčení, balzám a řasenku. A hotovo dvacet.   

Související články:

FIT jídelníček: 6 potravin pro štíhlou postavu
5 tipů, jak nastartovat metabolismus
8 vedlejších účinků sportu: Kromě hubnutí i lepší sex?!