12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý

12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý 12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý Je to tak a ne jinak!
12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý
{loadposition breadcrumb}

12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý

Je to tak a ne jinak!

1. Být sám

I když se rádi obklopujete bandou přátel na život a na smrt, alespoň chvilku sami se sebou být prostě musíte. Zkuste odjet na vlastní pěst klidně i na víkend, dopřejte si zkrátka čas na to, poznat se do detailu.

2. Starat se o svoje tělo

Nemusíte se mořit dietami a přísným cvičebním plánem. Zkuste ale více přemýšlet nad tím, co jíte, a jestli by přece jenom nebylo dobré jít si třeba dvakrát v týdnu zaběhat.

3. Zamilovat se

Říká se, že láska je kořením života, a daleko od pravdy tohle rčení opravdu není. Ať už milujete jen platonicky, nebo si budete užívat perfektně šlapající vztah, vědět, že jste schopni se pro druhého obětovat, je v určitém směru dokonale povznášející.

4. Vystoupit ze své komfortní zóny

Žít ve stereotypu dlouhodobě nikomu nesvědčí. Obrátiťte jednoho dne své zvyky vzhůru nohama a objevte jednoduchou cestu k tomu, jak si otevřít nové obzory.

5. Cestovat

Nic jiného vám v životě neotevře oči víc než poznávání jiných kultur a mentalit. Uvědomíte si, co je vděčnost a bezpochyby si v porovnání s okolním světem srovnáte hodnoty.

6. Najít rovnováhu

Nemusíte se vznášet na obláčku, nemusíte rozdávat okolí své sluníčkové já. Stačí najít třeba balanc jen mezi pracovním a osobním životem a vystoupit tak z kolotoče nekončících výčitek a restů.

7. Pomoct

Že jste tu v nejhorších chvílích pro svou rodinu a přátele, nemusíme zdůrazňovat. Zkuste ale občas podat ruku někomu jen tak i mimo svůj svět. Staňte se dobrovolníkem v neziskové organizace, nebo jen pomozte starší paní s nákupem do schodů.

8. Zlomené srdce

Zklamání k životu prostě patří a i když se snažíme, aby nás obešlo velkým obloukem, mít ho alespoň jednou v životě v patách nás může jedině posílit. Znáte to, když nejde o život, jde o h***o!

9. Objevit své zájmy

Rodiče vás sice vychovávali k lásce k fotbalu, malování nebo třeba keramice, ale co vás baví doopravdy, na to si musíte přijít každý sám. Takže testujte a hledejte.

10. Číst

Titulky u filmu zvládne asi každý, ale knihu o 300 stranách už jen málokdo. Dejte čtení šanci a uvidíte, minimálně rozšíříte slovní zásobu na maximum a třeba s příběhem přijde i nějaká ta životní moudrost.

captain-america-kid-reading-retro-comic-dressed-up

11. Utrácet za zážitky

Proč byste si měli vyčítat výdaje za letenky, za jídlo nebo třeba za kino a divadlo. Výčitků si můžete užívat za nesmysly k ničemu (ano, třeba i za 56. pár bot), ale za zkušenosti a vzpomínky si je rozhodně nezasloužíte.

12. Milovat sám sebe

Nemluvíme o pokročilé fázi narcismu, ale o zdravém sebevědomí a spokojenosti, kterou by sám v sobě měl najít prostě každý. Naučte se pochválit za věci, které se vám opravdu povedou, naučte se uvědomovat si své klady a nebojte si do zrcadla říct, že vám to dneska fakt sekne!

Související články:

Milujte své tělo! 8 tipů, jak na to
Stop pyžamům! 5 důvodů, proč spát nahá
12 nejlepších citátů o přátelství