Reklama

12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý

12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý 12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý Je to tak a ne jinak!
12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý
{loadposition breadcrumb}

12 věcí, které musí zažít alespoň jednou prostě každý

Je to tak a ne jinak!

1. Být sám

I když se rádi obklopujete bandou přátel na život a na smrt, alespoň chvilku sami se sebou být prostě musíte. Zkuste odjet na vlastní pěst klidně i na víkend, dopřejte si zkrátka čas na to, poznat se do detailu.

2. Starat se o svoje tělo

Nemusíte se mořit dietami a přísným cvičebním plánem. Zkuste ale více přemýšlet nad tím, co jíte, a jestli by přece jenom nebylo dobré jít si třeba dvakrát v týdnu zaběhat.

3. Zamilovat se

Říká se, že láska je kořením života, a daleko od pravdy tohle rčení opravdu není. Ať už milujete jen platonicky, nebo si budete užívat perfektně šlapající vztah, vědět, že jste schopni se pro druhého obětovat, je v určitém směru dokonale povznášející.

4. Vystoupit ze své komfortní zóny

Žít ve stereotypu dlouhodobě nikomu nesvědčí. Obrátiťte jednoho dne své zvyky vzhůru nohama a objevte jednoduchou cestu k tomu, jak si otevřít nové obzory.

5. Cestovat

Nic jiného vám v životě neotevře oči víc než poznávání jiných kultur a mentalit. Uvědomíte si, co je vděčnost a bezpochyby si v porovnání s okolním světem srovnáte hodnoty.

6. Najít rovnováhu

Nemusíte se vznášet na obláčku, nemusíte rozdávat okolí své sluníčkové já. Stačí najít třeba balanc jen mezi pracovním a osobním životem a vystoupit tak z kolotoče nekončících výčitek a restů.

7. Pomoct

Že jste tu v nejhorších chvílích pro svou rodinu a přátele, nemusíme zdůrazňovat. Zkuste ale občas podat ruku někomu jen tak i mimo svůj svět. Staňte se dobrovolníkem v neziskové organizace, nebo jen pomozte starší paní s nákupem do schodů.

8. Zlomené srdce

Zklamání k životu prostě patří a i když se snažíme, aby nás obešlo velkým obloukem, mít ho alespoň jednou v životě v patách nás může jedině posílit. Znáte to, když nejde o život, jde o h***o!

9. Objevit své zájmy

Rodiče vás sice vychovávali k lásce k fotbalu, malování nebo třeba keramice, ale co vás baví doopravdy, na to si musíte přijít každý sám. Takže testujte a hledejte.

10. Číst

Titulky u filmu zvládne asi každý, ale knihu o 300 stranách už jen málokdo. Dejte čtení šanci a uvidíte, minimálně rozšíříte slovní zásobu na maximum a třeba s příběhem přijde i nějaká ta životní moudrost.

captain-america-kid-reading-retro-comic-dressed-up

11. Utrácet za zážitky

Proč byste si měli vyčítat výdaje za letenky, za jídlo nebo třeba za kino a divadlo. Výčitků si můžete užívat za nesmysly k ničemu (ano, třeba i za 56. pár bot), ale za zkušenosti a vzpomínky si je rozhodně nezasloužíte.

12. Milovat sám sebe

Nemluvíme o pokročilé fázi narcismu, ale o zdravém sebevědomí a spokojenosti, kterou by sám v sobě měl najít prostě každý. Naučte se pochválit za věci, které se vám opravdu povedou, naučte se uvědomovat si své klady a nebojte si do zrcadla říct, že vám to dneska fakt sekne!

Související články:

Milujte své tělo! 8 tipů, jak na to
Stop pyžamům! 5 důvodů, proč spát nahá
12 nejlepších citátů o přátelství
Reklama
Reklama
sledujte nás na instagramu
Reklama
Reklama
Nejčtenější články