10 tipů, jak na dokonalou SELFIE

10 tipů, jak na dokonalou SELFIE 10 tipů, jak na dokonalou SELFIE Seznamte se s desaterem rad fotografky Alžběty Jungrové, která prostě ví, jak na to!
10 tipů, jak na dokonalou SELFIE
{loadposition breadcrumb}

10 tipů, jak na dokonalou SELFIE

Seznamte se s desaterem rad fotografky Alžběty Jungrové, která prostě ví, jak na to!

1. Světlo je klíčem k úspěchu

Najděte si to správné světlo. Ať už se fotíte v interiéru, nebo exteriéru, nebojte se se světlem experimentovat a nechat ho dopadat v různých úhlech.

2. Správné pozadí v popředí zájmu

Zkontrolujte, co je za vámi. A jak to bude ve výsledném celku působit. Předměty mimoděk „trčící“ z hlavy můžou být vtipné, ale zdaleka ne vždy…

3. Držte kompozici

I v případě selfie je důležité dodržovat základní pravidla kompozice – takzvaný zlatý řez. Zjednodušeně se dá interpretovat jako pravidlo třetin. Hlavní objekt zájmu by měl být vždy umístěn mimo střed, na průsečíku pomyslných třetinových linií.

4. Uvolněte se

Křečovitý postoj a ztuhlé rysy neprospějí žádnému snímku, focení selfie by vás mělo v první řadě bavit. Uvolněte se a vyzkoušejte různé pózy a výrazy.

5. Zaujměte pózu

Zkoušejte různé výrazy a postoje, ale držte se několika zlatých pravidel. V každém případě je důležité se narovnat (ubírá to kila) a ideálně fotit z nadhledu s mírně natočenou hlavou. Vyhnete se dvojité bradě a zdůrazníte lícní kosti.

cara

6. Zapojte přátele

Selfie je ideální způsob, jak zachytit společný zážitek, aniž by byl někdo s fotoaparátem opodál. Přizvěte proto všechny přátele. V případě skupinových selfie je nutné myslet na pravidla kompozice a při focení se zaměřit na jeden dominantní prvek, který ji určí.

7. Buďte kreativní

Pravidla jsou od toho, aby se porušovala. Pokud chcete opravdu něco bláznivého, fantazii se meze nekladou. Využijte optické klamy, pracujte s rekvizitami.

8. Foťte, foťte, foťte

Focení je čistě ve vaší režii. Mačkejte spoušť, dokud vás to neomrzí. Kromě toho, že budete mít z čeho vybírat, získáte i skvělý materiál pro různé koláže a série snímků.

9. Technologie jsou na vaší straně

Moderní selfie je úzce spojena s chytrými telefony, digitálním světem a technologiemi. Nebojte se je využít ve svůj prospěch. V rámci focení je možné využít selfie stick, takže máte širší pole působnosti. Při „postprodukci“ se vyplatí zkusit různé aplikace na úpravu snímků jako Snapseed nebo Afterlight.

10. Bavte se a sdílejte

Nezapomeňte se bavit, zachycujte zážitky, vytvářejte selfie, které vyprávějí příběhy, a sdílejte je ostatními.

Tak co, máte hotovo? V tom případě sdílejte svou super selfie nejen se svými kamarády, ale i se značkou Skittles, která vyhlašuje hravou selfie soutěž. Stačí vytvořit selfie zachycující, jak se dělíte o bonbóny SKITTLES s někým, nebo něčím nečekaným, a do 31. 5. 2015 se s ní pochlubit na www.SKITTLES.cz. Není prostor pro šedý průměr a fantazii se meze nekladou. Podmínkou výhry je správná dávka kreativity a zábavy.

Jdete do toho?

Související články:

Recept na štěstí: 10 maličkostí, které vám zvednou náladu
12 důkazů, že jste závislák na Instagramu
5 fashion aplikací, které musíte mít