10 věcí, za které musíme přestat utrácet

10 věcí, za které musíme přestat utrácet 10 věcí, za které musíme přestat utrácet A dost!
10 věcí, za které musíme přestat utrácet
{loadposition breadcrumb}

10 věcí, za které musíme přestat utrácet

A dost!

V průběhu dne, kdy se na našem účtu objeví po měsíci zase výplata, nás obklopí hned dva pocity. Radost z toho že si můžeme dát k obědu zase něco jiného než jen čínskou polévku, a hlavně odhodlání ušetřit aspoň část peněz třeba na letní dovolenou. Zatímco oběd opravdu promění svou formu na mrknutí oka, nadšení z odkládání peněz bokem rychle vyprchá a než se stihneme rozkoukat, nakupujeme už zase za poslední drobné jen delikátní polévky všech druhů a barev.

Tenhle měsíc ale bude všechno jinak! Začínáme šetřit a to především za...

1. Kávu sem, kávu tam

Koupit si jednou v týdnu velké latté ve Starbucksu, kde vám zaručeně připraví nápoj přesně podle vašich představ s nakažlivým úsměvem na tváři, je sice fajn, ale utrácet za tuhle radost každý den má na náš účet doslova likvidační vliv. To máme 120Kč denně, tedy 840Kč týdně, nebo 3360Kč za jeden měsíc! Jenom za kávu...

2. Permanentku do fitka

Taky vás občas popadne záchvat zdravého životního stylu s nápadem pořídit si 25 zvýhodněných vstupů do posilovny, které vás přece donutí cvičit alespoň dvakrát v týdnu? Snaha dobrá, ale pokud nemáte opravdu pevnou vůli a chuť na sobě něco měnit, ani drahá permanentka vás ke změně nedotlačí. Zhubne tak akorát vaše konto.

3. Fast fashion

Pořídit si sem tam nějaký trendy kousek není od věci, ale utrácet za každý výstřelek, který si obléknete jednou nebo vůbec, je prostě zbytečnost. Najděte svůj styl a utrácejte když, tak za věci, které ve vašem šatníku vydrží alespoň jednu sezónu.

4. Jídlo s sebou

Jestli si do práce z pěti dní přineseme jídlo z domova dvakrát, je to u nás v redakci vážně výkon. Většinou proto voláme, objednáváme a nekonečně dlouho čekáme na jídlo, které je v poměru cena/výkon vážně k ničemu!

5. Fresh džusy

Pod šlupkou je nejvíc vitamínů a pít jen lisovanou šťávu tak znamená jen hodně cukrů za dost peněz.

6. Taxi

Upřímně, kdo si alespoň jednou nevolal taxi z nočního tahu? My snad tisíckrát až jsme si na ně tak nějak zvykly. Jenže tihle řidiči si taky neúčtují úplně málo a cesta autobusem ještě nikdy nikoho nezabila. Tedy alespoň myslíme!

tumblr_m8hy3vd9rh1ravxlio1_500

7. Data, data, data

Připojení k internetu má dneska v mobilu kde kdo, proč si ale pořizovat ty nejdražší paušály, když je dneska wifi na každém rohu a odpověď i na pracovní mail klidně chvilku počká.

8. Světové značky

Netvrdíme, že mít v botníku jedenkrát Christiana Louboutina není nádherný pocit, ale mít jich tam padesát asi nepotřebujeme. O kabelkách a ultra drahých topech ani nemluvíme! Promiň Carrie...

9. Nechození k doktorovi

Dva roky bez preventivních prohlídek sice nemusí znamenat nic, ale klidně se to pak najednou může zvrtnout k deseti zanedbaným očkováním, vitamínům na posílení imunity a k čištění zubního kamene a to ve výsledku může znamenat i několik tisíc na ruku! Doktorovu ruku samozřejmě!

10. Úroky

Taky se vám už párkrát stalo, že jste tak nějak omylem zapomněli poslat třeba peníze za elektřinu? No a pak... Nekonečné papírování = spousta peněz z účtu pryč! Pff...

Související články:

5 důkazů, že jste našli svou spřízněnou duši
6 nejlepších songů, které vyléčí zlomené srdce
No stress! 7 tipů, jak zvládat víc věcí najednou
sledujte nás na instagramu