Královna twerku: Rozhovor s Anet Antošovou

Královna twerku: Rozhovor s Anet Antošovou Královna twerku: Rozhovor s Anet Antošovou Přečtěte si rozhovor s královnou tohoto sexy tance!
Královna twerku: Rozhovor s Anet Antošovou
{loadposition breadcrumb}

Královna twerku: Rozhovor s Anet Antošovou

Přečtěte si rozhovor s královnou tohoto sexy tance!

Jak jsi se dostala k tanci? A jak k twerku jako takovému? 

Já k tanci? Spíš by mě zajímalo, jak se tanec dostal ke mě! Díky rodičům jsem prošla všemi různými sporty a pohybovými aktivitami, kde tanec byl jednou z nich, avšak naplno jsem se mu začala věnovat až později, tuším, že mi bylo kolem deseti let. Ale to, že se jím budu živit, jsem opravdu neplánovala, to vymyslel někdo tam nahoře a já jsem jen součástí jeho plánu.  A k twerku jako takovému jsem se dostala díky majiteli tanečního centra Stage, který mi před rokem v únoru “nařídil”, že jej budu vyučovat a já poslechla. Tak jsem se stala první lektorkou twerku u nás. 

Co pro tebe tento taneční styl znamená? 

To, co kterýkoliv jiný tanec. Zastávám názor, že nezáleží na tom co, ale především jak! Tanec je tanec, nerozlišuji to a prostě to miluji. Krom jiného je twerk momentálně součástí mé práce. Paradoxně mi právě on otevřel dveře a nabídl tak spoustu nových možností nejen v tanečním oboru. Díky němu cestuji a to tak, že víkend co víkend se nacházím na jiném kousku zeměkoule a sdílím s lidmi svou vášeň – TANEC. 

Snimek_obrazovky_2015-06-01_v_11.57.22

Jak reaguješ na negativní reakce, které twerk někdy vyvolává?

Jednoduše na ně nereaguji, nemá to smysl a není to můj styl. Lidé mají různé názory na různé věci, ač jim vůbec nerozumí. A tak kontroverzní twerk vyvolává různé reakce. Současně když se o to někdo zajímá, zjistí, že kořeny twerku, sahající až do tradičních afrických tanců, paradoxně nemají s vulgaritou, se kterou je tanec spojován, pranic společného. Ta přišla až později, když tento nevinný “mapouka dance” převzali afro-američané do svých raperských videoklipů a live shows a tím tanec proslavili. Tedy je zřejmé, že reakce na twerk jsou a budou vždy rozporuplné. 

Máš krásnou postavu, jak často trénuješ? Děláš i něco jiného kromě tance?

Děkuji za kompliment! Denně vedu několik tanečních open i soukromých lekcí v různých tanečních stylech, do toho zkoušky na další projekty a vystoupení, o víkendech pak taneční workshopy po celém světě. V podstatě trénuji každý den, ale na návštěvu posilovny, či čehokoliv jiného už bohužel nezbývá čas, tedy postava je skutečně udržována jen tancem.  Krom něj a aktivit s ním spojených jsem také studentkou magisterského studia na Karlově Univerzitě (FTVS) – nárazově mě můžete vidět běhat přes překážky, driblovat, či potápět se pro figurínu v bazénu. (smích)

Je těžké se naučit správně twerkovat pro člověka, který v životě netancoval? 

Dokonalé zvládnutí techniky složité je, ale pod správným vedením se dějí zázraky. Vždy je lepší tzv. psát na nepopsaný list než gumovat a přepisovat již popsaný. Navíc mé učení je spíše takové učení hrou, kde Vám ani nepřijde, že se v průběhu té taneční jízdy něco učíte či že dokonce posilujete. 

Vyžaduje twerk nějaké speciální oblečení? 

Ano, pohodlné. Chci, aby se dámy cítily dobře a nemusely neustále myslet na to, jak v čem vypadají. Kraťásky nosím na trénincích především proto, abych mohla ukázat správné technické provedení všech pohybů, jež v teplákách, legínách či s mikinou kolem pasu, vidět není. Tím, že mé lekce jsou spíše takové taneční party, některé klientky se i tak oblékají. Cítí se nejen pohodlně, ale i sexy, což může mít také pozitivní vliv na tanec se správnou dávkou sex-appealu. 

Spolupracovala jsi s Kaynem Westem – jak to probíhalo? Dostala jsi se s ním do přímého kontaktu? Jaký je? 

Samozřejmě! Kanye je perfekcionalista a velký profesionál ve svém oboru, dokáže být velmi tvrdý a náročný sám k sobě a svému okolí, avšak málokdo ví, že je citlivý a vnímavý. Spolupráce probíhala dvojí – při natáčení jeho videoklipu k písni Runaway a posléze při doprovázení jej na turné po Evropě. Zkušenost k nezaplacení.

Co považuješ za svůj největší úspěch? 

Samozřejmě mezi jeden z největších úspěchů považuji tuto již zmíněnou spolupráci s K.W., resp. to, že na konci celého turné za mnou přišel s tím, že si mě společně ještě se slovenskou tanečnicí Lady Mel vybral ze všech těch 20ti dívek pro tour po Americe. To byl docela silný moment.  Pan Božský Karel Gott je též takovým pokladem v mém CV a je jich mnohem více. Za úspěch považuji vše, co nese nějaké ovoce, cokoliv, co má výsledky, které dělají radost mě či okolí a takové, které mi dají něco do života.

Kam se chceš v životě v ideálním případě vypracovat? 

Takhle já nepřemýšlím, dělám věci naplno a tak, abych alespoň v rámci možností s nimi byla spokojená. Své hranice se snažím neustále posouvat dál, protože nic pro mě není dost dobré. A když takhle přemýšlíte a jednáte, další možnosti přicházejí samy a tak si nemusím vymýšlet kam se chci vypracovat. Zkrátka se vypracovávám.  

Kde tě můžeme v nejbližší době vidět?  

Mrkněte na můj web, je tam kalendář všech akcí. Čtenářky JOY bych určitě ráda pozvala 7. června do O2 areny, kde budu mít, vedle světových lektorů Zumbyči BODYCOMBAT, své taneční vystoupení. Reebok WELLNESS MARATHON je jedna z největších aerobik, fitness a dance party roku, na kterou se sjíždějí lidé z celého světa. Super je, že nepotřebuješ ani základy. Lektoři i ostatních 3000 holek tě strhne tak, že za chvíli tančíš jako bůh. 

Těšíš se na Reebok WELNESS MARATHON? 

Těším se moc, bude to skvěloš, suproš, famózoš. Dorazte!