4 potraviny, díky kterým se budete cítit skvěle

4 potraviny, díky kterým se budete cítit skvěle 4 potraviny, díky kterým se budete cítit skvěle Vyzkoušeno!
4 potraviny, díky kterým se budete cítit skvěle
{loadposition breadcrumb}

4 potraviny, díky kterým se budete cítit skvěle

Vyzkoušeno!

I když každý den myslíme s radostí na burgery, pizzy i bagety, opravdovou a dlouhotrvající pocit štěstí nám většinou do života nepřinesou. První kousnutí je sice nadpozemský pocit ale už pár minut po snědení posledního sousta se cítíme čerství tak akorát na hodinovou pauzu v posteli. Mozek jakoby vypověděl službu, únava stoupne na maximum a z toho všeho přežrání je nám vlastně i špatně od žaludku. No tak takhle už ne!

Nechali jsme si poradit od specialistů na výživu a sestavili s nimi nejšťastnější menu na světě. Inspirujte se a buďte happy s námi!

1. Ovoce a zelenina

Fresh potraviny nejsou jen součástí hubnoucích programů, jsou i ideální volbou při nastartování mozku a osvěžení těla. Dokonalá svačina!

2. Káva

I když se o správnosti kávy v jídelníčku často debatuje, jako booster nálady jí dáváme rozhodně palec nahoru. Jeden z výzkumů na prospěšnost v našem životě dokonce uvádí, že lidé, kteří konzumují ke snídani i kávu jsou všeobecně mnohem milejší, energičtější a vstřícnější než lidé, kteří se obejdou u ranního hodování bez povzbuzujícího shotu.

3. Houby

Ne, nemluvíme o halucinogenních lysohlávkách, ale o obyčejných žampionech, liškách nebo třeba hlívě ústřičné. Všechny druhy hub jsou přirozeným zdrojem vitaminu D, který je v našem stravování důležitým ale málo se nacházejícím prvkem. A proč? Právě vysoká konzumace vitaminu D v nás dokáže vykouzlit pocit spokojenosti.

4. Hořká čokoláda

Ideální zpráva na závěr. Dopřejte si kousek čokolády denně a nechte své tělo prostoupit explozí euforie. Látky obsažené v kakaových bobech nám automaticky sníží tlak, pomáhají lepší cirkulaci krve a celé tělo tak nějak hodí do klidu.

Keep Calm and Eat Chocolate!

Související články:

Musíte ochutnat: Pohankové lívance s lesním ovocem
Milujeme kokosový olej! 8 tipů, jak ho použít
Smoothies hýbou světem: 3 recepty, které si zamilujete
sledujte nás na instagramu