4 potraviny, které dodají vlasům život

4 potraviny, které dodají vlasům život 4 potraviny, které dodají vlasům život Vyzkoušeno!
4 potraviny, které dodají vlasům život
{loadposition breadcrumb}

4 potraviny, které dodají vlasům život

Vyzkoušeno!

Kdo by nechtěl mít silné a zdravé vlasy? Částečně nám k nim pomáhají správně zvolené šampony, kondicionéry, masky i různá séra nebo oleje. Některé látky je ovšem nutné dostat do těla jiným způsobem. Ptáte se jak?

Žaludkem neprochází jen láska, ale i kus zdraví. Náš organismus potřebuje vyváženou. A pokud ji nedostává, začnete se to projevovat například právě na kvalitě vlasů.

Pokud tedy bojujete se slabými vlasy bez života, máme pro vás pár tipů na potraviny, jejichž zařazení do jídelníčku vám pomůže!

Borůvky

Super potravina, která je jedním z nejlepších přírodních zdrojů silných antioxidantů, tříslovin, železa a dalších bioaktivních látek. Hoďte tyhle fialové bobule do smoothie, limonády, na lívance nebo je zobejte samotné k svačině. Je to prostě dobrota, které budou za chvilku plné lesy!

Vejce

Omeleta, míchané, na měkko nebo na hniličku – je to jedno! Vždy budou obsahovat biotin, neboli vitamín H, který působí jako kondicionér přímo uvnitř vlasu.

Mandle

Vysoké množství prospěšných látek obsahují veškeré ořechy. Konkrétně mandle mají stejně jako vaječný bílek vysoký obsah vitamínu H. Zařaďte je do jídelníčku místo odpolední svačiny a možná se začnou dít zázraky.

Losos

Tahle dobrota má v sobě esenciální omega-3 mastné kyseliny zajišťující hydrataci pokožky hlavy - díky tomu mají vlasy zdravé kořínky, nevypadávají a dostává se jim dostatek živin.

Související články:

Beauty black list: Co je v kosmetice out?
Milujeme kokosový olej! 8 tipů, jak ho použít
Stop pyžamům! 5 důvodů, proč spát nahá
sledujte nás na instagramu