Žhavá želízka 2: Co se do srpnové JOY nevešlo

Žhavá želízka 2: Co se do srpnové JOY nevešlo Žhavá želízka 2: Co se do srpnové JOY nevešlo Kulmy a žehličky v hlavní roli!
Žhavá želízka 2: Co se do srpnové JOY nevešlo
{loadposition breadcrumb}

Žhavá želízka 2: Co se do srpnové JOY nevešlo

Kulmy a žehličky v hlavní roli!

Jak jsme slíbili, tak děláme. Tady jsou dojmy a hodnocení, které se do časopisu nevešly!

Remington Curl Revolution

Než rozehřejete tuto kulmu, shlédněte před tím video, jak s ní pracovat. Začátky používání jsou trochu rozpačité, než se naučíte, jak do ní vložit pramen a jak ho směrovat, aby se do kulmy nezamotal, ale jakmile získáte ten správný grif, bude už kulma pracovat úplně za vás. A bleskově. Žádné počítání do deseti a trnutí, jestli vám spálený pramen neupadne. Prostě ho do ní vložíte, rozhodnete se, na kterou stranu ho chcete natočit (směrem k obličeji či od něj), stisknete páčku otáčení a kulma začne pomalu rotovat a rychle a krásně pramen natočí sama. Má pět stupňů teploty a podle toho, jakou teplotu zvolíte a jak silný pramen do ní vložíte, se můžete dočkat i různých druhů vln. Umí precizní lokny i uvolněné větší vlny. A je krásně růžová!

CI606_product

+ pracuje sama

+ natáčí vlasy velmi rychle

+ má studený povrch, nehrozí popálení

+ má přitažlivý design

+ v balení je i cestovní růžové pouzdro

- naučit se s ní pracovat chce cvik

Remington Dual Curl

-uživatelsky naprosto jednoduchá kulma, se kterou si uděláte dva druhy různě velkých vln. Na kulmě nastavíte jeden ze tří stupňů teploty, jedním překliknutím a pootočením nastavíte průměr kulmy (buď na 19mm nebo 31mm), dalším snadným přicvaknutím uchytíte konec pramínku do kulmy a pak už ho jen jednoduše natáčíte do vymezených drážek po jejím obvodu. Paradoxně zní možná tento popis složitě, ale pokud se jednou podíváte na instruktážní video a pak si to zkusíte, uvidíte, že krásné vlny s touto kulmou zvládne i začátečník. A díky zmiňovaným naváděcím drážkám klidně i poslepu!

CI63E1_retouching

+ dvě velikosti vln v jednom přístroji

+ jednoduchá manipulace i pro začátečníky

- pokud máte opravdu dlouhé vlasy, možná vám nebudou stačit drážky

BaByliss Curl Secret

Z téhle kulmy jsme měly už na první pohled respekt. Vypadá jinak než všechny ostatní a pracuje úplně sama – ten pocit, když něco nemáte pod kontrolou, je trochu znepokojivý. Ale právě v tom, že tato kulma přemýšlí i pracuje za vás, je její největší deviza. Nastavíte si na ní jeden ze dvou stupňů teploty a jeden ze tří časových údajů, po dobu jehož trvání vám bude kulma sama vytvářet vlny. Pak už ji jen nasadíte do horní části pramene a scvaknete jako kleště. Kulma sama plynule navine zbývající část pramene do svých útrob a do doby, než vám pípnutím dá signál, že z ní máte pramen uvolnit, se nemusíte vůbec o nic starat. Prostě plně automatická záležitost, která nakudrnatí i úplné kulmovací analfabety! Jdou s ní vytvořit drobnější přirozené „messy“ vlny, jako byste se vrátila z pláže i precizně vykroužené lokny. Na velké vlny s ní ale zapomeňte. Návod najdete tady!

C1100E

+ pracuje úplně za vás

+ sama hlídá bezpečný čas natočení

+ nespálíte se s ní

- na pramen nevidíte a nemůžete ho kontrolovat (musíte žehličce zkrátka důvěřovat!)

Braun Satin Hair 7

Kulma s klasickým klipovým mechanismem možná není převratná svým designem ani způsobem natáčení vlasů, ale technologií jejich ochrany. Místo teploty si totiž volíte druh svých vlasů: jemné/normální/pevné a podle toho se kulma rozehřeje tak, aby váš typ vlasů namáhala co nejméně. Tento dlouhodobý efekt jsme neměli možnost ověřit, ale díky jejímu silnějšímu 32mm tělu se nám s ní podařilo vykouzlit hezké velké vlny. A to je to nejdůležitejší!

Kulma_Braun_Satin_Hair_7_Colour

+ teplota se nastaví podle typu vašich vlasů

+ iontová technologie chrání barvu vlasů

- velká odkrytá plocha hrozí při nešikovné manipulaci popálením

Rowenta Respectissim Liss & Curl SF7640

Spousta z vás si dělá vlny žehličkou, protože je to rychlé, protože tyto vlny vydrží a nemusíte mít doma dva a více různých přístrojů. Jeden den si s ní vlasy uhladíte do rovna, druhý den krásně navlníte. Přesně k oběma těmto úkonům a jejich maximálnímu zjednodušení byla vyvinutá žehlička Respectissim Liss & Curl SF7640. Obojí musíme potvrdit. Při žehlení po vlasech klouže jak namydlená a vlny se s ní díky speciálnímu zakončení žehlicí plochy a oblému tvaru tvoří také jako po másle. Mají přirozený lehce rozvolněný tvar a dlouho vydrží. Navíc je vytvoříte při nižší teplotě. Za nás palec nahoru!

RO-PERSONAL_CARE-HAIR_STRAIGHTENERS-RESPECTISSIM-SF7420D0-PACKSHOT-A

Philips Easy Natural

Už název této kulmy napovídá, jak si vlny vytvoříte (easy) a jak budou vypadat (natural). Jednoduše ji zapnete, protože nemá nastavení teploty, nešpekulujete nad tou nejvhodnější pro vás, stiskem tlačítka lehce pootevřete plochy ve tvaru tulipánu, scvaknete mezi ně pramen, lehce kulmou pootočíte a táhnete ji po prameni směrem ke konečkům. Hotovo! Vlny se s ní dělají na stejném principu jako s žehličkou na vlasy a stejný mají i přirozený vzhled a dlouhou výdrž. Její ovládání je superjednoduché a intuitivní a výsledek skvělý.

BHH777

Pravidla kulmování:

- vždy si na vlasy nastříkejte ochranný sprej proto působení tepla

- kulmujte si jen čisté vlasy. Vlasy se zbytky gelu nebo laku se vám můžou nehezky spéct.

- méně je více. Tenčí prameny se vám budou natáčet snáze a rychleji.

- méně je více také u času a teploty. Pokud nemáte vyzkoušeno, jak vysoká teplota a jak dlouhá doba vám zaručí ideální lokny, začněte s obojím na nižším stupni. Přidávat můžete vždycky. Naopak upálený pramen už si zpátky nepřidáte.

Související články:

JOY TIPS: Levné nákupy na webu podle fitness redaktorky
Dopřejte pleti odpočinek: Tipy na domácí pleťové masky
30 věcí, které musíte udělat alespoň jednou za život!
sledujte nás na instagramu