Johny Machette: Nic není nereálné a každý si může splnit svoje sny!

Johny Machette: Nic není nereálné a každý si může splnit svoje sny! Johny Machette: Nic není nereálné a každý si může splnit svoje sny! Legrace v podobě mixtapu “Se Zblaznim”, kterou zveřejnil na YouTube, z něj udělala hvězdu světového formátu. Dnes má za sebou první CD a plánuje klubovou tour na příští rok. Jaký je ale Johny Machette v soukromém životě, kdo jsou jeho vzory a jak vznikla jeho přezdívka?
Johny Machette: Nic není nereálné a každý si může splnit svoje sny!
{loadposition breadcrumb}

Johny Machette: Nic není nereálné a každý si může splnit svoje sny!

Legrace v podobě mixtapu “Se Zblaznim”, kterou zveřejnil na YouTube, z něj udělala hvězdu světového formátu. Dnes má za sebou první CD a plánuje klubovou tour na příští rok. Jaký je ale Johny Machette v soukromém životě, kdo jsou jeho vzory a jak vznikla jeho přezdívka?

V průběhu zítřejšího dne se zúčastníte ve Vyškově finále Coca-Cola Cupu, fotbalového turnaje nejlepších týmů z druhého stupně základních škol a nižších tříd víceletých gymnázií po celém Česku a Slovensku. Jaká je na celé akci vaše role? Trenér, rozhodčí, podpora, nebo s koncertem zlatý hřeb večera?

Já osobně mám na závěr večera koncert, kde zazní i premiérově duet s mojí přítelkyní Gabrielou Heclovou. Celý Fame Team (hvězdy sociálních sítí současnosti - Johny Machette, Teri Blitzen, Gabriela Heclová a Zdeněk Piškula, pozn. red.), ale na této akci bude už od rána a rozhodně budeme týmy podporovat. Doopravdy mě zajímá jestli Češi obhájí vítězství nebo se to otočí. Uvidíme. Tak jako tak se na to hrozně těším, protože já sám jsem se kdysi Coca-Cola Cupu účastnil, ale nikdy jsem se s naší školou nedostal až do toho velkého finále.

Fame_team_copy

Místo fotbalové kariéry jste dal ale přednost hudbě. Jaká byla vaše cesta k rapu nebo vůbec k muzice, kterou děláte?

K rapu jako takovému jsem se dostal na základní škole. O dost později jsem narazil na interpreta, který si říka CRO. Nosí masku pandy a jeho hudební žánr je něco mezi RAPem a POPem a právě toto spojení mě natolik zaujalo, že jsem se nechal inspirovat tímto umělcem a snažím se dnes dělat něco podobného. Bohužel to jde u nás těžko. Je tu málo hudebních producentů, kteří dokáží udělat zajímavou hudbu, která by se dalo pro tento žánr použít.

Do širšího povědomí jste se dostal především díky předělávce hitu od Macklemora a Ryana Lewise "Can't Hold Us". Je pro vás Macklemore vzorem, nebo padla volba na jeho hudbu jen díky chytlavému beatu?

Pravdou je, že jsem byl na jeho koncertě, kde tato skladba zazněla, a hrozně se mi líbila. V té době, když vznikalo "Se Zbláznim", jsem neměl žádnou sólo písničku, takže jsem si řekl, že to udělám tak, jak se to dělalo dřív. Najdu si hudbu, která mě baví, seženu si práva, abych to mohl nahrát na YouTube, a zkusím napsat text. Nic jsem od toho nečekal! Do dnes nechápu, jak se tahle sranda mohla stát nejpopulárnější písničkou českého youtube pro rok 2013. Nikdy by mě nenapadlo, že hned první sólo písnička někdy překročí hranici 7 500 000 zhlédnutí.

Za song "Se Zbláznim" jste si kromě obdivu českých fanoušků zasloužil i ocenění v zahraničí. Změnila vám tahle cena nějakým způsobem život?

Od té doby co jsem vyhrál Melty Future Awards 2015 v Paříží se o mě zajímají víc média. Je až překvapující, že všude v zahraničí je zvykem všímat si lidí, kteří nějakým způsobem fungují na internetu, ale u nás? U nás nic. Ve Francii jsem byl vlastně hvězda, což bylo hrozně zvláštní. Jsem ale moc rád, že jsem to vyhrál, protože konečně můžu ukázat, že internet má doopravdy sílu a je tu spousta lidí, kteří si pozornost médií zaslouží už jen díky tomu, že měsíčně osloví několik milionů fanoušků.

Jedním z vašich vzorů je i Kanye West. Plánuje v budoucnu vypůjčení hudby i od něj?

Já osobně v tom problém nevidím. V zahraničí je normální, že interpreti zazpívá skladbu jiného umělce, ale tohle u nás prostě nefunguje a fungovat nebude. Myslím, že díky primitivním lidem v Čechách si už nikdy nebudu moct dovolit mixtape. Nikoho nezajímá, kolik práce stojí zařídit, aby skladbu z YouTube nesmazali. Všichni stejně tvrdí, že jste hudbu ukradli a mají vás za zloděje. Kdyby to tu fungovalo jinak, rozhodně bych udělal víc skladeb jako je "Se Zbláznim". Mě to prostě baví.

Je pro vás Kanye inspirací i v osobním životě? Hledáte k sobě svou Kim Kardashian?

Svojí “Kim” jsem už našel. Sice nemá tolik selfie a naštěstí nemá ani tak velkej zadek, ale je taky úžásná! Možná ten pořad v televizi jí chybí, ale to je otázka času. Jinak je Kanye pro mě inspirací hlavně v oblasti módy. Baví mě sledovat jeho outfity a celkově vše okolo něj. Rozhodně to je někdo, koho bych rád potkal, a kdybych uměl anglicky, mile rád bych s ním i pokecal. Ale já a angličtina… no radši nic.

Vrátíme se k muzice. V rámci textů je vaše tvorba stoprocentně autorská?

Určitě ano! Nesnáším rádoby české celebrity, kterým píšou texty cizí lidé. Když je někdo zpěvák/raper, nebo co já vím, jak se mohou lidé označovat, a chce svým fanouškům něco říct, tak to musí přece jít z něj! Nechápu, jak někdo může fungovat stylem, že se mu posílají skladby, a on si třeba z pěti vybere jednu, tu nahraje a je to. Pravdou je, že to u nás prostě stačí… smutné.

Jaký song by si lidé, kteří vás třeba dnes zaregistrovali poprvé, od vás měli poslechnout?

Rozhodně bych lidem doporučil skladbu "Spasitelé", kde mi hostuje Ondřej Brzobohatý. Také bych jim doporučil skladbu "Snílek", podle které jsem pojmenoval celé album. Snílek je podle mě odrazem dnešní společnosti a toho, jak vnímám všechnu tu závist a nepřejícnost kolem. No a pokud by se chtěli pobavit, tak asi písničku "Proč je zlá". Pobavit je možná silné slovo, ale někomu by mohla vytvořit úsměv na tváři.

Co vůbec znamená vaše přezdívka?

Ve své podstatě to žádný velký význam nemá. Jde o to, že když jsem poprvé šel na pódium, tak se moderátor ptal, koho má oznámit a můj kamarád řekl: „Říkej si třeba Johny Machette, stejně jdeš poprvé a naposledy na pódium a rozhodně si nikdo tvoje jméno pamatovat nebude, tak to neřeš.“ Jenže se to nějak zvrtlo a pár lidí mě už dneska zná.

V březnu letošního roku jste vydal své debutové CD Snílek, máte k němu připravenou nějakou tour?

Tour k mému albu chystám se svým manažerem Matějem Kretíkem až začátkem příštího roku. Měla být už letos na podzim, ale nakonec jsem s kamarády připravil jiný projekt, na kterém už přes půl roku pracujeme a který začátkem podzimu zveřejníme. Lidé, kteří sledují mě, nebo moje kamarády určitě už zaznamenali Fame Team a já jen můžu říct, že doopravdy je na co se těšit. Takže na podzim jeden zajímavý a velký projekt a na začátku příštího roku klubová tour. Přes léto by měly být festivaly a uvidíme, co bude dál.

Snimek_obrazovky_2015-06-15_v_12.52.25

Kde vás v nejbližší době můžeme potkat naživo?

Ohledně nějakých akcí v blízké době bych rozhodně lidi rád pozval 21. 6. na Náplavku v Praze, kde budu vystupovat s Karlem Gottem, na což se doopravdy těším. Myslím si, že to bude zajímavá zkušenost. Koncert tohoto zpěváka jsem ještě neviděl.

A nějaký vzkaz pro čtenáře, kteří by chtěli jít ve vašich stopách?

Tak já bych chtěl poděkovat hlavně všem, co to dočetli až do konce! A taky bych chtěl popřát všem hezké prázdniny. A vzkaz na závěr? Celou dobu se jen snažím ukázat, že nic není nereálné, a každý si může splnit svoje sny… Tak se nevzdávejte zbytečně těch vašich a třeba se vám jednou vyplní tak, jako ty moje.

--- Aktuální dění z finálového dne a exkluzivní fotografie
Johnyho a Fame Teamu sledujte ZDE
 ---

Související články:

Láska pod širým nebem - 10 tipů, kam na rande
7 problémů, které při randění není třeba řešit
Soutěž o 130 vstupenek na film Bez kalhot XXL
sledujte nás na instagramu