Rovnice stylu: Jak být módní ikonou 7 dní v týdnu?

Rovnice stylu: Jak být módní ikonou 7 dní v týdnu? Rovnice stylu: Jak být módní ikonou 7 dní v týdnu? Tajemství dokonalosti odhaleno!
Rovnice stylu: Jak být módní ikonou 7 dní v týdnu?
{loadposition breadcrumb}

Rovnice stylu: Jak být módní ikonou 7 dní v týdnu?

Tajemství dokonalosti odhaleno!

Stejně jako je potřeba seznam ingrediencí a přesný postup k přípravě perfektního jídla, existuje podobný návod i na nonstop bezchybný vzhled. Jaké jsou tedy proměnné v rovnici módního nebe? Piště si!

Kousky ve vašem šatníku: 25%

Všechno začíná u kvalitních must have kousků, do kterých se nebojte investovat. Bez základní výbavy v podobě dokonale padnoucích džín, černých slim kalhot, bílé košile, námořnického trika, saka, malých černých a samozřejmě i spodního prádla si pověst módního experta nevysloužíte. Zasypte svou skříň základními stavebními kameny každého looku a naučte se kombinovat. V jednoduchosti je přece krása!

Sezónní doplňky: 25%

S každým ročním obdobím by k vašemu šatníku plnému basic oblečení měla přibýt i speciální drobnost, která ukáže, že se v módě orientujete a rozumíte jí.

Detaily: 20%

I kdyby byl váš outfit složen jen z černých kusů, barevné ponožky, náušnice, nebo třeba stylové hodinky s náramky dodají vašemu vzezření potřebnou porci stylu. Zapomeňte ale na plastové nesmysly připomínající atmosféru pouťové zábavy. Dopřejte si zkrátka šperk na úrovni.

fashion_copy

Střihy a materiály: 20%

Jít od hlavy až k patě v bavlně je stejný úlet jako jít mezi lidi v all-in outfitu z kůže. Kombinujte vždy dva protichůdné směry: bavlna a džínovina, hedvábí a kůže. Stejné pravidlo platí i u střihů: oversized svetr k vypasovaným kalhotám, maxi sukně k upnutému topu.

Čas a prostor: 10%

Vstát ráno a proměnit se před skříni na lusknutí prstu v hvězdu umí jen málokdo. Dopřejte si proto dostatek klidu a dobře zvažte, jakou funkci musí váš vzhled splňovat. Outfit na oběd s kamarádkou přece vyžaduje něco úplně jiného než model, se kterým budete celý den v práci a večer v něm vyrazíte ještě do divadla.   

Související články:

8 nepsaných módních pravidel, které musíme následovat
Na podpatcích bez bolesti? 5 rad, které vám pomůžou
10 nejlepších citátů slavných o BOTÁCH