6 vědecky ověřených důvodů, proč pít víc vína

6 vědecky ověřených důvodů, proč pít víc vína 6 vědecky ověřených důvodů, proč pít víc vína Ověřeno!
6 vědecky ověřených důvodů, proč pít víc vína
{loadposition breadcrumb}

6 vědecky ověřených důvodů, proč pít víc vína

Ověřeno!

Víno si neodpustíme u dobrého oběda, na rande, ale ani v baru s kamarádkou. Neodpustíme si ho v pondělí, úterý, středu, čtvrtek ani v pátek a o tom, kolik si ho dopřejeme o víkendu, škoda mluvit. S každou skleničkou ale přichází malá porce výčitek, jestli to s tím pitím trochu nepřeháníme. Naštěstí nám naše obavy vyvrátili vědci. A my jim za to děkujeme.
Tak na zdraví!

1. Červené víno je dokonalým zdrojem antioxidantů, které v těle snižují zvýšenou hladinu cholesterolu. Stop onemocněním srdce, stop ucpaným tepnám.

2. Pití vína slouží jako prevence osteoporózy a v lehčích formách je navíc jejím lékem. Zvyšuje sílu kostí u mužů i žen.

3. Snižuje také riziko kardiovaskulárních onemocnění a srdečních záchvatů. Roztahuje totiž cévy a zvyšuje tak průtok krve.

4. Pokud sáhnete po skleničce červeného, bojujete také proti vzniku některých druhů demence, např. Alzheimerovy choroby.

drink_

5. Pohár červeného zpomaluje růst nádorových buněk při rakovině prsu.

6. Polyfenoly obsažené ve víně bojují proti škodlivým bakteriím a můžeme je tak přirovnat k vitaminům, které brání tělo před sezónními nemocemi.   

Související články:

Otestujte se! Co o vás vypovídají prsty na rukou?
Nový typ muže?! Seznamte se s lumbersexuálem
Musíte ochutnat: Domácí zmrzlina
sledujte nás na instagramu