Vyspěte se skvěle i v horku! 6 věcí, které vám pomůžou

Vyspěte se skvěle i v horku! 6 věcí, které vám pomůžou Vyspěte se skvěle i v horku! 6 věcí, které vám pomůžou Opravdu!
Vyspěte se skvěle i v horku! 6 věcí, které vám pomůžou
{loadposition breadcrumb}

Vyspěte se skvěle i v horku! 6 věcí, které vám pomůžou

Opravdu!

Letní dny, kdy nám stačí obléct jen lehké šatičky prostě milujeme. Dlouhé teplé večery jsou možná ještě lepší! Taky máte pocit, že toho teď za celý den stihnete mnohem víc?

Když ale nastane večerka a už to vážně musíme letní zahrádce zabalit, nastává ta nepříjemná část horkých dnů a nocí. Většina lidí ve vyhřáté ložnici prostě neusne nebo se často budí. Propocená pyžama, zlé sny a hrozná bezmoc. Ráno člověk vstane zmuchlaný a bez energie. A to je vážně škoda, protože začaly prázdniny a dějí se spousty akcí, které by nikdo neměl prošvihnout. Ale po probdělé noci to jde dost těžko…

Proto pro vás máme pár tipů, co dělat, když vás neúnosný hic nenechá spát!

1. Vsaďte na vodu! Přes den myslete na to, že je třeba vypít opravdu hodně tekutin. V ideálním případě se ale vyvarujte alkoholu a kofeinu - i když to je těžké. Také vás nejlíp osvěží ledové frappuccino nebo sklenička vychlazeného prosecca?

2. Ledová sprcha těsně před spaním dělá divy. Nebojte se, že by vás probrala a vy pak nemohli usnout. Naopak vám bude příjemně a spát budete hned jako zabití.

3. Když je vám vážně ouvej, může vás zachránit termální voda na nočním stolku. Postříkejte si s ním lehce obličej, dekolt, ramena i ruce. Pomůže vám znovu usnout. Dobře během noci zafunguje i tělové mléko, které navečer schováte do lednice.

4. Snažte se v ložnici udržet chlad. Pokud nejste celý den doma, zatáhněte rolety, žaluzie nebo závěsy. Až se vrátíte, bude tam určitě příjemně a vy nebudete mít s klidným spánkem nejmenší problém.

5. Spěte ideálně nazí. Pyžama a noční košilky jsou v létě out.

6. Když je nejhůř, zapněte větrák. Klimatizaci raději vynechte, nechce přece o prázdninách zalehnout doma s chřipkou.

woman-in-shower2_copy_copy

Související články:

Máte zhubnout? Jednoduchý cvik, který vám to prozradí
Smoothies hýbou světem: 3 recepty, které si zamilujete
4 věci, které vám pomůžou zlepšit pohled na své tělo