Vyzrajte na kocovinu: 6 věcí, které vás zachrání

Vyzrajte na kocovinu: 6 věcí, které vás zachrání Vyzrajte na kocovinu: 6 věcí, které vás zachrání Auuu!
Vyzrajte na kocovinu: 6 věcí, které vás zachrání
{loadposition breadcrumb}

Vyzrajte na kocovinu: 6 věcí, které vás zachrání

Auuu!

Léto, prázdniny, jedna party za druhou. Také se vám to zdá tak náročné? Ale může snad člověk zůstat v tak krásném počasí doma u televize? Nemůže! A když už je v plánu nějaká akce, těžko tam zůstaneme jen o vodě, že?

Alkohol teče proudem. Cider, vínko, někdy i něco tvrdšího. A ráno nám je ouvej. Únava, bolest hlavy, nevolnost, nechuť k jídlu,... To je jen pár známek kocoviny. A protože nás to už nebaví, zjištovali jsme, jak proti ní úspěšně bojovat.

A jelikož vás máme rádi, podělíme se s vámi o to!

Před konzumací:

1. Vypijte velkou sklenici vody. Stává se vám někdy, že vás první drink položí na kolena? Je to právě z důvodu dehydratace.

2. Najezte se! Před večírkem si dejte jídlo, které obsahuje artyčoky, kapustu, brokolici, květák, česnek, červenou řepu nebo avokádo - tedy potraviny, které částečně ochrání vaše játra. A nezapomeňte ani na něco tučného.

Po konzumaci:

3. Vaše poslední objednávka na baru by měla být opět voda. Pomůže vám to lépe zvládnout další den.

4. Jakmile se vzbudíte, vstaňte. Projděte se po bytě a osprchujte se. Dlouhé válení se není to pravé pro zahnání kocoviny.

5. Posnídejte vejce. Mají totiž skvělou schopnost odbourat z těla toxiny, které alkohol obsahuje.

6. Vyhněte se kávě, která tělo odvodňuje. Potřebujete pravý opak. Vodu, kokosovou vodu nebo bylinkové čaje. Na nohy vás postaví také meloun, řapíkatý celer a okurka.

tumblr_mos7s6EFQV1rbz7uwo1_500