Dovolená za dveřmi? Tak hlavně nic neuspěchat

Dovolená za dveřmi? Tak hlavně nic neuspěchat Dovolená za dveřmi? Tak hlavně nic neuspěchat Vše zabaleno, objednáno, zajištěno a domluveno. Ale počkat! Je to opravdu všechno?
Dovolená za dveřmi? Tak hlavně nic neuspěchat
{loadposition breadcrumb}

Dovolená za dveřmi? Tak hlavně nic neuspěchat

Vše zabaleno, objednáno, zajištěno a domluveno. Ale počkat! Je to opravdu všechno?

Na jednu věc bychom určitě zapomenout neměli: před odjezdem do ciziny se zamyslet, zda může v zahraničí nastat něco, proti čemu se pojistit. Říkáte si, že možná jde o drobnost, ale ono když se něco přihodí, bývá většinou příliš pozdě. Musíme si zkrátka uvědomit, že některým situacím dopředu nezabráníme a ochrání nás jen správné cestovní pojištění. 

Například společnost AXA Assistance, která je přední společností v oblasti pojištění a asistenčních služeb, se s takovými případy setkává neustále. 

Ošetření v zahraničí totiž může přijít až na 6 milionů

V dubnu AXA Assistance řešila velice závažné onemocnění jednoho ze svých klientů v Indonésii. Šlo o život a bylo potřeba vyhledat adekvátní lékařské zařízení. To nejbližší ale bylo v Singapuru. Leteckým speciálem bylo proto nutné transportovat jej do tamější nemocnice, kde byl hospitalizován na jednotce intenzivní péče. Po stabilizování pro něj AXA Assistance vyslala jednoho ze svých lékařů, aby jej doprovodil při převozu zpět do Čech. Celkové náklady na ošetření a transporty vyšly na 6 milionů korun. Kdyby dotyčný neměl pojištění s léčebnými výlohami bez limitů, musel by vše uhradit ze svého! O důvod víc zamyslet se, komu ochranu svých cest svěřit.

6_copy_copy_copy_copy_copy_copy_copy

Vnitřek speciální letecké ambulance, která umožňuje transport pacienta při závažném onemocnění 

A co třeba připojištění? Má to vůbec smysl?

Samozřejmě že má! Můžete se totiž díky němu ochránit i proti dalším nepříjemnostem, které s cestováním souvisí. AXA Assistance nabízí hned několik užitečných připojištění – od rizikových sportů přes manuální cesty do zahraničí, chronická onemocnění, ochrany domácnosti během pobytu v cizině (Bezpečný domov), ochranu dětí a rodičů v případě hospitalizace (Klidný rodič) až po klidný pobyt v zahraničí (Dovolená bez starostí). 

8_copy_copy_copy_copy_copy

Nejčastěji k vloupání do domu dochází skrze špatně zajištěná okna

Jaké pojištění je tedy to správné?

Zorientovat se v dnešní nabídce pojištění rozhodně není žádná legrace. Na druhou stranu, proč si zbytečně zahrávat (obzvlášť v dnešní době) a riskovat, že se něco přihodí a veškerá úhrada bude na nás? Sjednat si pojištění už naštěstí není záležitost na celý den, a i těch pár minut věnovaných zjištění rozsahu, limitům a poskytovanému servisu může ušetřit nemalé peníze, nebo dokonce zachránit život. 

Každému cestovateli vyhovuje něco jiného, obecně lze ale říci, že pojištění do zahraničí by mělo zahrnovat komplexní ochranu proti nepříjemným situacím a splňovat několik základních kritérií:

  • Široký rozsah základní varianty (pojištění léčebných výloh, odpovědnost za škodu, pojištění zavazadel, pojištění cestování letadlem atd.)
  • Nonstop kvalitní asistenční služby (například právní asistence, concierge služby atd.)
  • Vstřícná komunikace ze strany pojišťovny (vždy se dozvíte to, co potřebujete)
  • Přehledné, jednoduché internetové stránky a možnost rychlého sjednání on-line
  • Rozsáhlá možnost připojištění
  • Dostupnost všech dokumentů
  • Dobře víte, kdo za vámi stojí