Studená sprcha: Zdravé trápení, které se vyplatí

Studená sprcha: Zdravé trápení, které se vyplatí Studená sprcha: Zdravé trápení, které se vyplatí Máte na to?
Studená sprcha: Zdravé trápení, které se vyplatí
{loadposition breadcrumb}

Studená sprcha: Zdravé trápení, které se vyplatí

Máte na to?

Málokdo podstupuje sprchování pod studenou vodou dobrovolně (nepočítáme tedy dny, kdy je venku 45 stupňů). Většina z nás preferuje horkou vodu. Což je velice příjemné. Pokud koupel doplníme nějakým voňavým sprchovým gelem, je to pro naši mysl i tělo dokonalá očista.

Pro naše tělo to ovšem není nejvhodnější. Naopak ledová sprcha nám přináší spoustu benefitů. Není třeba trápit se dlouho, stačí dvě až tři minutky a hned uvidíte a pocítíte rozdíl.

Říká se, že lidé, kteří se pravidelně otužují, mají více energie a jsou mnohem méně nemocní. To ale nejsou jediné výhody, které takhle ne zrovna příjemná činnost přináší…

1. Spalování tuku. V našem těle se nachází vrstva této látky, která zajišťuje, abychom se dokázali zahřát. Jakmile se ochladíme, tento tuk se aktivuje a začne pracovat. Tím pádem se spalují kalorie. Hurá!

2. Rozzáření pleti. Teplá voda obličej zbavuje přirozeného promaštění, což je špatně. Pokud si tedy budete tvář oplachovat pod studenou sprchou, zůstane přirozeně hydratovaná.

Skin-Hydration_copy

3. To samé platí i u vlasů. Při mytí volte vlažnou vodu, na závěr je opláchněte studenou. Uvidíte, že se budou krásně lesknout!

4. Lepší prokrvení těla znamená lepší funkci orgánů - bude se vám tedy lépe dýchat a váš mozek bude pracovat na plné obrátky.

5. V neposlední řadě budete mít po ledové sprše i mnohem lepší náladu! Věřte nám...

Související články:

7 zlozvyků, které vám brání zhubnout
JOY playlist: 10 letních songů, které vám zvednou náladu
Účinné zbraně proti celulitidě najdete i v lednici
sledujte nás na instagramu