Plusy a mínusy života ve velké rodině

Plusy a mínusy života ve velké rodině Plusy a mínusy života ve velké rodině Kdo z vás to zná na vlastní kůži?
Plusy a mínusy života ve velké rodině
{loadposition breadcrumb}

Plusy a mínusy života ve velké rodině

Kdo z vás to zná na vlastní kůži?

Málokdo to tak plánuje, ale občas se stane, že se ocitnete v domácnosti, která má rozhodně více členů, než ta klasická o dvou dospělých, dvou dětech a psovi.

Mít například 6 sourozenců může být super. Ale určitě existují i situace, kdy to člověku znepříjemňuje život. Co vy na to? Myslíte, že lidé z velkých rodin pociťují spíše výhody nebo nevýhody?

My jsme udělali menší průzkum a tady je pár bodů, na kterých se lidé z velkých rodin jednohlasně shodli…

1. Žádné soukromí, to je věc, se kterou je třeba počítat. Domy ani byty nejsou nafukovací, proto si každý nějakou svou zašívárnu hledá opravdu obtížně. V případech nouze prý dobře poslouží šatní skříň, sprchový kout nebo přeplněná komora.

2. Pocit samoty nastává ve chvíli, kdy z domácnosti, kde jste vyrůstali, odejdete. Jakmile je ticho, klid a nikdo se s vámi nehádá o tom, co poběží v televizi, zdá se vám, že něco není v pořádku. Proto pokud pocházíte z velké rodiny, je velmi pravděpodobné, že i vy budete chtít kopu dětí…

3. Jiný pohled na to, co je pořádek. V přeplněném domě není nikdy perfektně uklizeno a vy jste na to zvyklí. Proto budete zřejmě bojovat s novým spolubydlícím, protože i když pro vás bude byt nádherně čistý, on to uvidí úplně jinak.

4. Nic není jen vaše. O všechno se dobrovolně i nedobrovolně dělíte. O to příjemnější pocit nastáva po osamostatnění se. Najednou vám nikdo nekrade oblečení…

5. Nikdy nejste sami - v dobrém slova smyslu. Ať už se se sourozenci hádáte sebevíc, vždy se máte o koho opřít. A to vám spousta lidí ve vašem okolí závidí…

6. Neznáte slovo nuda. Každá společná večeře je v podstatě taková menší party a rodinné dovolené jsou zábava. Nemusíte totiž shánět cizí lidi, pokud si chcete zahrát třeba beach volejbal. Vy dáte team vždy dohromady!

7. Mistři organizace. Zorganizovat cokoliv pro tolik lidí je dřina. Máte tedy skvělou praxi i bod do životopisu.

274EBE0000000578-0-image-m-125_1428259585137

Související články:

Kam na dovolenou snů? 8 nejkrásnějších pláží světa
10 věcí, které vás zachrání před faux pas v zahraničí
JOY playlist: 10 letních songů, které vám zvednou náladu
sledujte nás na instagramu