Neubližujte si! 5 mínusů pro tělo s nedostatkem vody

Neubližujte si! 5 mínusů pro tělo s nedostatkem vody Neubližujte si! 5 mínusů pro tělo s nedostatkem vody Dodržujte pitný režim a nenechte svůj organismus strádat!
Neubližujte si! 5 mínusů pro tělo s nedostatkem vody
{loadposition breadcrumb}

Neubližujte si! 5 mínusů pro tělo s nedostatkem vody

Dodržujte pitný režim a nenechte svůj organismus strádat!

I přesto, že o důležitosti hydratace slyšíme tisíckrát denně, stane se občas, že místo doporučeného minima 2 litrů vody za 24 hodin, dáme svému tělu stěží 1 litr. To se ale musí okamžitě změnit.

Obzvlášť v letních vedrem je to nezbytné! A proč?

1. Riziko zdravotních problémů

Větší přísun vody do těla znamená z dlouhodobého hlediska nižší riziko výskytu ledvinových kamenů, rakoviny tlustého střeva a infarktu.

2. Zpomalení metabolismu

Rychlost metabolismu je s přísunem tekutin výrazně svázána. S každou kapkou se stává výkonnější a rychlejší a vy si tak můžete užívat spalování kalorií, i když jste v klidu.

3. Špatná pracovní morálka

Na Institutu psychiatrie King College v Londýně tým vědců zjistil, že společně s dehydratací dochází ke scvrkávání mozku a následně i k větším problémům vyřešit požadovaný úkol. Stačí ale dorovnat hladinku a váš mozek bude opět fungovat na 100%.

4. Vrásčitá kůže

Stejně jako se bez přísunu vody scvrknou švestky i brusinky, má malé množství vody stejné účinky i na pleť. Naopak dostatek tekutin se pravidelně stará o vyplnění jemných vrásek a přirozené oživení jasu pleti.

jamesfrancowater

5. Nálada na nic

I úsměv na tváři má v z velké míry na svědomí voda. Pomozte si proto každou sklenicí a z nervózního jedince se sklony k depresím se proměňte v pozitivního nadšence.  

Související články:

Pečujte o své zuby: Známe potraviny, které je ochrání
5 věcí, za které by se ženy měly přestat stydět
6 jednoduchých tipů na detox po náročném víkendu
sledujte nás na instagramu