5 tipů pro krásné vlasy v létě

5 tipů pro krásné vlasy v létě 5 tipů pro krásné vlasy v létě Hurá!
5 tipů pro krásné vlasy v létě
{loadposition breadcrumb}

5 tipů pro krásné vlasy v létě

Hurá!

Období, na které se všichni těšíme a na které netrpělivě celý rok čekáme, je tady. Léto přišlo a s ním doba dovolených, pohody, sluníčka, přátel a tak nějak automaticky dobré nálady. Většina lidí se v létě zkrátka na svět dívá jinýma očima.

Ale s letním počasím přichází kromě radostí, také starost, neboť slunce není jen náš kamarád. UV záření, které se s letním koupáním, opalováním, ale i prostě jen pobytem venku pojí, je nebezpečné. To víme. Taky víme, že před sluncem a slunečním zářením je potřeba chránit svou pokožku. Opalovacími krémy, mléky či oleji s různě vysokým faktorem, péčí po opalování atd. Ale stejnou péči si zaslouží také naše vlasy.

Znáte ten pocit, kdy v létě najednou nejsou Vaše vlasy tak jemné a zářivé? Rozčesáváte vysušený, zacuchaný a roztřepený chemlon? To všechno je vliv letního počasí. Slunce, koupání v moři i v chlorovaném bazénu, vítr… To vše se podepisuje na kvalitě Vašich vlasů. Co můžeme udělat pro to, aby nám byly vlasy opět chloubou a ozdobou se podívejte v následujících tipech:

Kosmetika

Až budete vybírat nejvhodnější přípravek na opalování, zapátrejte také po speciální vlasové kosmetice, vyvinuté právě pro péči o pokožku hlavy a vlasy v létě. Obsahují ochranu proti UV záření a postarají se o to, aby vlasy nebyly vysušené. Kromě šamponů seženete i kondicionéry, masky, oleje, či mléka. Nejedná se o horentní částky, a proto Vy po létě nemusíte u zrcadla smutně sčítat škody.

Důležité také je vlasy správně mýt. Zejména po koupání v moři, nebo v bazénu. Po každé takové koupeli nezapomeňte vlasy alespoň opláchnout čistou vodou a osvobodit je od působení soli a chlóru.

Pokrývka hlavy

Dalším tipem je zaměřit se na pořízení pokrývky hlavy. Je jedno zda se Vám líbí šátek, kšiltovka nebo klobouk. Aktuální móda přeje všem typům. To znamená, že kromě ochrany můžete zůstat pořád cool a styloví.

Navíc ochráníte pokožku hlavu, kterou, přiznejte se, krémem s ochranným faktorem nemažete, ale která je paradoxně velmi citlivá na spálení. Určitě doporučujeme klobouk nebo jinou „čepici“ nezapomenout zejména u lidí se světlými, či rezavými vlasy.

Nevycházet

Nebojte, nechceme Vám naordinovat léto doma, nebo ve sklepě. Jedná se o již velmi dobře známé doporučení nepohybovat se na slunci v době mezi 11 a 14 hodinou, kdy jsou sluneční paprsky nejagresivnější. Nejenomže negativněji působí na naši pokožku, ale i na vlasy a celý organismus. Hrozí nebezpečí úžehu, případně úpalů.

Nebarvit

Jedete na dovolenou a přemýšlíte, co ještě, ještě stihnout, abyste na nic nezapomněli a na dovolené vypadali dobře? Co takhle nová barva, popř. oživení staré? Rozhodně nedoporučujeme. Barvení a zesvětlování vlasů velmi narušuje jejich strukturu a vlasy jsou potom markantně více náchylné k poškození a oslabení. Jestliže víte, že nutně potřebujete na léto novou barvu, poraďte se svým kadeřníkem a myslete na to, že je potřeba barvení provést minimálně 12 dnů před dobou, než sebou konečně plácnete do písku a necháte si olizovat kotníky mořskou vodou.

Vyživit zevnitř

Posledním, ale nejdůležitějším bodem jsou vitamíny. Ani sebelepší vnější péče nemůže nahradit tu vnitřní. Roztřepený vlas se zkrátka znovu nespojí, ani kdybyste jej „uolejovali“.

Jelikož kvalitu vlasů určuje zejména dostatek vitamínů a minerálů, mysleme na to, aby naše strava byla pestrá, zdravá a vyvážená. Léto doslova svádí k ovocným a zeleninovým vitamínovým bombám. Využijte toho a na vitamíny nezapomínejte.

Před létem, nebo v případě, že víte, že Vaše strava není příliš optimální, je taky fajn udělat si vitamínovou kúru zaměřenou na podporu vlasů. Například rakytníkový olej  je bohatý ne nenasycené mastné kyseliny, z nichž zejména nenasycená omega -7 mastná kyselina má výrazný podíl na zachování správné kvality vlasů.

Kvůli dovolené se nemusíme vzdát krásných vlasů. Na barvě totiž nezáleží, na kvalitě však ano!

Související články:

Vyzrajte na menstruační bolesti pomocí jógy
Beauty news: Rtěnky Christiana Louboutina
Nejbláznivější beauty trend? BUBBLE NAILS #hotornot
sledujte nás na instagramu