Back to School: Jak trénovat paměť každý den

Back to School: Jak trénovat paměť každý den Back to School: Jak trénovat paměť každý den Probuďte v sobě malého génia.
Back to School: Jak trénovat paměť každý den
{loadposition breadcrumb}

Back to School: Jak trénovat paměť každý den

Probuďte v sobě malého génia.

Jestli si myslíte, že inteligence je dědičná a její vlastnictví má naplno v rukou genetika, jste na omylu. Chce to pravidelný trénink mozku a chuť dovídat se pořád dokola nové a nové věci.

Jaký trénink mozku ale dopřát, aby vaše IQ den o dne stoupalo ke hvězdám?

1. Tělesná aktivita

I pohyb patří na seznam důležitých faktorů. Nemusíte ale uběhnout maraton. Zkuste se každý den 30 minut projít svižnou chůzí a máte vyhráno. Vhodné jsou i protahovací cviky a lehké posilování, takže žádný hardcore trénink.

2. Zdravá výživa

Že jsme to, co jíme, slyšíme ze všech stran a něco na tom bude. Dostatek zeleniny, ovoce a kvalitních tekutin je rozhodně velkým přínosem.

3. Zákaz kouření a minimum alkoholu

Nemyslete si, že když se jednou opijete pod obraz, stane se z vás vypláchlý bezmozek, ale pokud jste zvyklí nasávat dennodenně ve společnosti dvou krabiček cigaret, k výsledkům Alberta Einsteina se asi nikdy nepřiblížíte.

4. Seznamujte se, bavte se, družte se

Komunikaci s okolím vědci rozhodně doporučují. Postará se totiž o nutkavou potřebu udržet v hlavě vzpomínky a zážitky, stejně tak jako ve vás probudí motivaci někomu se vyrovnat.

5. Léky, léky, léky

Jedno růžové štěstí, tři pilulky, které vám pomůžou usnout. Pokud si potrpíte na chemické pomocníky v průběhu každého dne, neděláte svému tělu dobře. Při dlouhodobé konzumaci vás mohou dovést nejen k závislosti, ale i k zásadnímu zhoršení paměti i dalších mozkových funkcí.

6. Vypněte televizi a přihlaste se na kurz

Ať už si vyberete lekce vaření, nebo se rozhodnete nový cizí jazyk, posilujte svůj mozek neustálým přísunem nových informací a dovedností. Najděte si, co vás baví, a vyhýbejte se nadměrnému stresu a snažte se na svět nahlížet alespoň trochu pozitivně!   

Související články:

Jak vypadá ideální tělo? 18 zemí, 18 postav
15 věcí, které byste jako mladí měli dělat na maximum
Back to School: Ptali jsme se Adama, zakladatele naucmese.cz
sledujte nás na instagramu