10 věcí, které můžou zničit vaše přátelství

10 věcí, které můžou zničit vaše přátelství 10 věcí, které můžou zničit vaše přátelství Dávejte si pozor na maličkosti, které můžou mít fatální následky.
10 věcí, které můžou zničit vaše přátelství
{loadposition breadcrumb}

10 věcí, které můžou zničit vaše přátelství

Dávejte si pozor na maličkosti, které můžou mít fatální následky.

Říká se, že dobré přátelství nemůže zničit nic. Přežije velkou hádku i vetřelce v podobě chlapa, přežije rok v odloučení i společnou dovolenou plnou problémů. Existují ale maličkosti, které budou vaše přátelství podrývat dlouhodobě a po čase vytvoří na jeho povrchu nesmazatelný šrám, který může vést až k jeho rozpadu.

Jak tedy správně opečovávat přátelství a na jaké přešlapy si dávat pozor?

1. Už zase jdete pozdě. Jasně, možná se vám zdá, že je to zanedbatelný nesmysl, ale pokud už rok vkuse na každé setkání dorazíte s 15 minutovým zpožděním, o drobnost už určitě nejde a můžete čekat, že se vám to jednou pořádně vymstí.

2. Tak já opožděně přeji všechno nejlepší. Ne, ne, ne! Zapomenout na svátek, narozeniny, nebo cokoliv důležitého se prostě nepromíjí! Dejte si radši upozornění do mobilu, zvýrazněte si důležitá data v diáři.

3. Dárek mimo mísu. Jste přátelé a víte o sobě všechno, proto vám určitě nebude dělat problém vybrat ke správné příležitosti správný dárek. Vsaďte na něco vtipného a osobního spíš než na neutrální hloupost, která by posloužila jako univerzální dárek pro každého.

4. Dneska platíš ty? Pořádek v penězích dělá přátele. Domluvte se, že jednou zaplatí jeden příště druhý, ale nikdy nenechte vaše přátelství živit jen jedním z vás.

5. Nemám čas! To, že nestihnete zajít dneska na oběd, nic neznamená, jakmile ale pravidelně ignorujete společný čas měsíc v kuse, začíná to být vážné.

6. Tak já mu řeknu, že se ti líbí... Stop! Jestli kdykoliv i z dobré vůle budete dělat hlásnou troubu před panem Božským, dostáváte své skóre přátelství okamžitě do minusu.

7. Jasně, že ti to sluší... Nelichoťte zbytečně v situacích, ve kterých to není na místě a pokud vaše druhé já udělá nějaký zásadní módní přešlap, rozhodně mu to povězte! Od koho jiného by měl slyšet pravdu než právě od vás.

8. Nekonečná záplava kritiky. Říkat pravdu je dobré i když bolí, ale je taky dobré hledat z problematické situace cestu ven. Společně!

9. Jo a ještě jsem ti chtěla povědět... Sdílet zážitky a pocity je v kamarádství základním stavebním kamenem, stejně důležité je ale naslouchat.

10. Tak teď to chce panáka! Odhadnout správně moment, kdy musíte přiběhnout se záchranným balíčkem první pomoci, prostě musíte. Jakmile ho propásnete máte postaráno o malér.  

Související články:

4 signály, že se z vašeho partnera vyklube žárlivec
15 věcí, které byste jako mladí měli dělat na maximum
7 nesmyslných očekávání, která máme od vztahu
sledujte nás na instagramu