5 důvodů, proč se před cvičením vždy odlíčit

5 důvodů, proč se před cvičením vždy odlíčit 5 důvodů, proč se před cvičením vždy odlíčit Je to důležité.
5 důvodů, proč se před cvičením vždy odlíčit
{loadposition breadcrumb}

5 důvodů, proč se před cvičením vždy odlíčit

Je to důležité.

Při cvičení ráno nás líčit se na hodinu do posilovny ani nenapadne, když ale nestíháme a workout naplánujeme až na večer po práci, občas prostě zhřešíme a vyrazíme se dobrovolně potit pod nánosem make upu. Po zjištění, co ale díky lenosti způsobujeme naší pleti, už s sebou nosíme v tašce na cvičení kromě oblečení a lahve s vodou taky odličovací ubrousky.

A vy byste měly také? Ptáte se proč?

1. Zbytečně si zanášíte póry

Během fitness lekce se póry otevírají a pokud na sobě máte make up, v nejhorší variantě ten na olejové bázi, zablokuje vám pokožku a během chvilky vytvoří spoustu černých teček (a to jen v tom lepším případě).

2. Připravujete se o přirozený lesk

S vyšším prokrvování pleti přichází i zdravá zářící pleť. Zvýšené proudění krve pomáhá na tváři vyživovat kožní buňky a zároveň potem odvádět volné radikály, které pokožce rozhodně nesvědčí. Ve chvilce kdy ale jejich cestu ven zablokujete líčením, připravujete se dobrovolně o zdravý look.

3. Beauty produkty mohou při sportu zvyšovat přirozenou mastnotu pleti

I z normálního typu pleti se během pravidelných cvičení s make upem může stát problematická mastná pleť. Stačí používat nesprávné přípravky, které budou vaši pleť v kombinaci s potem stimulovat k proměně. Zkuste proto místo líčení před cvičením vsadit radši na krém, který bude přirozeně povzbuzovat hydratační bariéru pleti. Doporučujeme ten od Eucerinu s výživnou texturou pro suchou a citlivou pleť nebo s lehkou texturou pro normální a smíšenou.

4. Make up jako stopka tréninku

Nekonečné přemýšlení o tom, jestli vám řasenka nestekla ke kolenům a tvářenka se neproměnila v look klauna z cirkusu, je celkem stresující a v mnoha případech vám z hodinového tréninku vezme alespoň 10 minut! Jen si spočítejte kolikrát se při sportu s nalíčenou tváří jdete zkontrolovat k zrcadlu.

5. Nezapomeňte na ochranu před sluncem

Pokud to počasí dovolí, lekce na čerstvém vzduchu jsou nejlepší. Pleť je na sluníčku a vy můžete chytat bronz. Bohužel ne s nánosem všech beauty produktů. Vystřídejte proto radši make up za opalovací sérum, které nebude zanášet póry. Vyzkoušejte třeba to od Artemis, které seženete v parfumeriích Douglas.  

Fotogalerie:

Související články:

Kendall Jenner je blond! Je to ale proměna k lepšímu?
Vyberte si tu pravou podprsenku právě pro vás
15 věcí, které byste jako mladí měli dělat na maximum

sledujte nás na instagramu