Zjistěte, zda vaše tělo netrpí kvůli nedostatku vitamínů

Zjistěte, zda vaše tělo netrpí kvůli nedostatku vitamínů Zjistěte, zda vaše tělo netrpí kvůli nedostatku vitamínů Víme, jak to poznáte…
Zjistěte, zda vaše tělo netrpí kvůli nedostatku vitamínů
{loadposition breadcrumb}

Zjistěte, zda vaše tělo netrpí kvůli nedostatku vitamínů

Víme, jak to poznáte…

Vitamíny jsou látky, které si naše tělo nedokáže vyrobit, ale nemůže bez nich fungovat. Je tedy naprosto závislé na nás. Našim úkolem je starat se o dostatečný přísun potravin, které právě vitamíny obsahují.

Často to ovšem podceňujeme a náš organismus se nám mstí v podobě zdravotních problémů, se kterými marně bojujeme.

Zjistili jsme, jaké příznaky má nedostatek vitamínu A, C a D. Pokud něčím ze zmíněných věcí trpíte, tak neváhejte a změňte jídelníček. Hned se vám bude žít lépe…

Nedostatek vitamínu A: Pokud trpíte pocitem suchých očí a špatně vidíte za šera i v noci, je to jasné. Dalšími nepříjemnostmi, které způsobuje nedostatek “áčka” je suchá kůže a zažívací problémy. Takže jestli už nechcete navštěvovat toaletu xkrát denně, začněte jíst více mrkve, dýně, sladkých brambor nebo tuňáka.

Snimek_obrazovky_2015-08-24_v_11.15.46

Nedostatek vitamínu C: Špatnou náladu, krvácení z nosu, vypadávání vlasů, tvorbu modřin i krvácení z dásní způsobuje strava, která obsahuje málo vitamínu C. Dopřejte si každé ráno pomerančový nebo grapefruitový fresh a pijte vodu s citrónem. Všechny problémy budou hned ty tam!

Snimek_obrazovky_2015-08-24_v_11.10.36

Nedostatek vitamínu D: Pokud máte oslabenou imunitu a žádná infekční choroba se vám nevyhne, je pravděpodobné, že ve svém jídelníčku nemáte dostatek oříšků a ryb s vyšším obsahem tuku. Vitamín D se produkuje také při pobytu na slunci.

Snimek_obrazovky_2015-08-24_v_11.12.46

Související články:

5 důvodů, proč se před cvičením vždy odlíčit
Back to School: Jak trénovat paměť každý den
Hit Instagramu: Profil plný ženských nedostatků
sledujte nás na instagramu