6 drobností, které vám bez vašeho vědomí kazí náladu

6 drobností, které vám bez vašeho vědomí kazí náladu 6 drobností, které vám bez vašeho vědomí kazí náladu Zkuste je odstranit a uvidíte ten rozdíl.
6 drobností, které vám bez vašeho vědomí kazí náladu
{loadposition breadcrumb}

6 drobností, které vám bez vašeho vědomí kazí náladu

Zkuste je odstranit a uvidíte ten rozdíl.

Na to, jestli si večer řekneme, že jsme prožili super den, nebo budeme jen sprostě nadávat na sérii pohrom, která nám ničila život minutu po minutě, má vliv každá maličkost. Často jde o věci, které máme jako každodenní zvyky zaryté hluboko pod kůží a myšlenku na to, že právě tyto návyky nám kazí den, prostě ignorujeme. Zkuste se ale na moment zastavit a přemýšlet nad tím, jestli na seznamu osobních strašáků přece jen něco není. My cítíme po drobných změnách velkou úlevu a třeba se podobně budete za pár dní cítit i vy. Budeme vám držet palce.

1. Nekonečné posouvání budíku.

Kdo by to neznal. První budík zazvoní v 6.30, ale vstát můžete klidně až o půl hodiny později. První zazvonění odložíte na 6.35 a pak na 6.40... Ne, nastavte si budík na čas, který je pro vás stěžejní, a při prvním zazvonění se dostaňte na nohy. Možná budete nešťastní při prvním dotyku nohou a země, ale hned vzápětí budete o 300% méně rozmrzelí než s variantou „ještě chvíli, ještě chvíli“.

anigif_optimized-28703-1425327642-19

2. Za to může on, za to může ona.

Pokud se před vámi v průběhu dne objeví problém, nesnažte se hledat viníka jeho vzniku v lidech kolem sebe. Raději si řekněte o pomoc a postavte se k jeho řešení čelem. Házet špínu na ostatní je přece tak vyčerpávající.

3. 1000 fotek za minutu.

Na zaznamenávání důležitých momentů nevidíme nic špatného. Jestli ale odkládáte vypití teplého čaje jen kvůli dokonalému stylingu hrnku a knihy na jeden snímek na Instagram, je všechno špatně.

4. Komfort vyhrává nad štěstím.

Než abyste vyrazili večer s kamarády ven, budete se radši nudit v pohodlí gauče. Jednou za čas klidně, ale průměrně 30x za měsíc? Tak to asi ne!

5. Proměna v superhrdinu.

Jestli jste se rozhodli, že po delším flákání dnes splníte povinnosti za poslední týden, zastavte se a koukněte se realitě do očí. Včera jste neudělali nic a dnes stihnete všechno? Bez šance. Rozdělte si radši všechny povinnosti do 3 skupin podle toho, jak moc spěchá jejich splnění a začněte hezky od začátku. Dnes přijde na řadu skupina č. 1, zítra vsaďte na č. 2 a všechno zakončete č. 3.

c789fe60-1f6f-0133-7de4-0a67ec7fcf67_copy

6. Bezhlavě utrácet? Proč ne.

Protože vám to úsměv na tváři nevykouzlí. Investujte radši než do nesmyslů, které budou do 10 minut od zakoupení postrádat smysl, do věcí, které ve vás zanechají trvalý zážitek. Místo kabelky vyrazte s kamarádkou za sportem, místo nových bot jeďte na víkend na chatu.  

Související články:

Hipster Barbie je tady: Nosí batoh, kempuje a čte noviny
Zvolte ty správné barvy pro svůj tón pleti
5 věcí, kterých si na vás muži všimnou na první pohled